Wpis z mikrobloga

#wedzenie #spawanie #gastronomia kurła, nie wiem jakie dac tagi. Planuję rozpocząć wędzenie, tak pół profesjonalnie. Średnio 800kg na miesiąc póki co. Chcę to robić tradycyjnymi metodami. Teraz rozbija się o wędzarnie, taka na 200kg mięsa jednorazowo. Planuję zrobić coś takiego jak na zdjęciu. Tylko większe. Pytanie, jeśli kupię stary bojler 400l. Ładnie go wyszlifuje, wypalę i przerobię na wędzarnie. Czy są jakieś przeciwskazania typu nie może być z konkretnego metalu taka konstrukcja? Będzie miała styczność z jedzeniem bo dym będzie przez nią przechodził. Jakieś pomysły co oprócz bojlera można przerobić? #majsterkowanie
14latnawykopie - #wedzenie #spawanie #gastronomia kurła, nie wiem jakie dac tagi. Pla...

źródło: temp_file2151086303421369638

Pobierz
  • 17
@14latnawykopie: Żartujesz, prawda? Przy jednorazowym wkładzie 200kg i 800kg miesięcznie powinieneś być w stanie spokojnie kupić profesjonalne urządzenie. Taka konstrukcja jak na zdjęciu nadaje się do amatorskiego wędzenia do 10-20kg max, a i tak pewnie będzie problem z wilgotnością.
@14latnawykopie wiesz, że to na zdjęciu to jest bardziej grill niż wędzarnia wędzarnie najlepiej wymurować, zrobić stojak na szynach, żeby tym szło wyjechać z tej wędzarni, jak masz znajomych, którzy robią swoje wędliny to z nimi pogadaj, na pewno też coś podpowiedza
jaki metal wykorzystać.


@14latnawykopie: jak zawsze ten który ma kontakt z jedzeniem. Nierdzewka, stal emaliowana, żeliwo. Nic więcej.

Nikt nie robi poziomej wędzarni ze względu na problemy z wilgotnością, mały grill z wysoką temperatura jakoś sobie daje radę. Duży się nie sprawdzi. Wszystkie wędzarnie są pionowe nie bez powodu, do tego dojdzie problem z utrzymaniem temperatury przy oddalonym palenisku.