Wpis z mikrobloga

A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą słynną praworządność.
A metoda była prosta: przyjąć do neo-krs wybitnych prawników:
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Roberta Kropiwnickiego (Koalicja Obywatelska), Tomasz Zimoch (Polska 2050, PSL), Anna Maria Żukowska (Lewica)
I cyk.
Już mamy "normalny" KRS ¯_(ツ)_/¯
Mały edit: to prawdziwie screeny z TVN24 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#polska #polityka #wolnesady #wybory #heheszki #bekazlewactwa #bekazlibka #bekaztvn
Pobierz BezDobry - A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą...
źródło: temp_file8872117312988445482
  • 57
@BezDobry: @lentilek: @ziemba1: W ogóle nie rozumiecie o co chodziło w aferze z KRS. Art. 187. Konstytucji mówi:

Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:

1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,

2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,

3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez
i jak tu nie mieć beki z polaków. 1% więcej vatu REAL SHIT. inflacja w kosmos, ceny prądu,gazu,węgla w #!$%@? i sleep


@xqwzyts: już się mądry inaczej znalazł.. chodzi o to że miało być tymczasowo a jest na stałe i jedna banda i druga to będzie przedłużać.. jesteś zbyt ograniczony by załapać.

mówisz o tym VAT który wprost był wpisany w ustawie kiedy się kończy i PIS musiał uchwalać specjalne ustawy
PiS postanowił, że Sejm będzie sobie wybierał 15 sędziów do KRS. I właśnie ta zmiana jest oceniana jako upolitycznienie KRS i to z nią jest problem.


@lubie_pic_kakao: No to może trzeba zmienić prawo? Mhmmm, a po co ? Teraz lepiej władować swoich ludzi XD Pytam się dalej czym to się różni od Pisu, tylko błagam nie mów mi bo teraz koalicja rządzi i on są lepsi. No są lepsi ale sądy
le przyznaj, że w najwyższych strukturach powinni zasiąść specjaliści, a nie ludzie z łapanki


@semperfidelis: Przecież to są posłowie z wykształceniem prawniczym - kto miały innym tam trafić, podajcie nazwiska. To, że się wykopkom nie podobają? Nikt by się nie podobał.
@semperfidelis: To zrobiłeś ziemkiewiczowski risercz - bo tylko Żukowska chyba nie ma doświadczenia prawniczego. Gasiuk-Pihowicz pracowała w kancelariach, Kropiwnicki pracował w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UWr, Zimoch odbył aplikację sądową.