Wpis z mikrobloga

A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą słynną praworządność.
A metoda była prosta: przyjąć do neo-krs wybitnych prawników:
Kamila Gasiuk-Pihowicz, Roberta Kropiwnickiego (Koalicja Obywatelska), Tomasz Zimoch (Polska 2050, PSL), Anna Maria Żukowska (Lewica)
I cyk.
Już mamy "normalny" KRS ¯_(ツ)_/¯
Mały edit: to prawdziwie screeny z TVN24 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#polska #polityka #wolnesady #wybory #heheszki #bekazlewactwa #bekazlibka #bekaztvn
Pobierz BezDobry - A ja, głupi wykopek ze wsi, zastanawiałem się jak nowa władza przywróci tą...
źródło: temp_file8872117312988445482
  • 57
@semperfidelis:

Zgodnie z ustawą z 26 listopada 2010 r., podwyższono czasowo podstawową stawkę VAT z 22 do 23% oraz tzw. obniżoną stawkę z 7 do 8%. Pierwotnie, podwyższone stawki VAT miały powrócić do swojego domyślnego poziomu 22 i 7% od 1 stycznia 2014 roku, jednak zgodnie z ustawą z 8 listopada 2013 r., przedłużono ich obowiązywanie do 31 grudnia 2016 roku.


Czytaj więcej na:

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-pis-podniosl-vat-do-23/

Utrzymany status? Wystarczyło nic nie robić
@lentilek:

To w takim razie, wytłumaczysz mi czemu jak Pis miał większość sejmową przez 8 lat i według twojego rozumowania wsadził tam swoich posłów, to była wielka awantura i zamach stanu na kraj, zajęcie sądownictwa, druga Białoruś i tak dalej.

A teraz rządzący zrobili to samo, to już wszystko git i sądy wolne od polityki XD

Sam głosowałem na trzecią drogę, ale za bardzo nie widzę w tym logiki i zachwytów.
@stan-tookie-1: Ten TK z Pawłowicz i Piotrowiczem? xD Orzekł, że wszystko ok.

Uważa się, że "zamysł" konstytucji był, żeby tych 15 członków było wybieranych przez sędziów wśród sędziów.
@stan-tookie-1: powiem więcej, w Polsce każdy sąd ma prawo i obowiązek orzekania na podstawie konstytucji i może uznać, że jakaś ustawa/jej często jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Różnica jest taka, że orzeczenie TK jest skuteczne wobec wszystkich, a sądu w danej sprawie. M. in. właśnie stąd biorą się afery wokół takich sędziów jak Pan Żurek, który odmawia orzekania z tzw. neo-sędziami bo stosuje konstytucję wprost. Te wszystkie afery są ze sobą
@PositiveRate: Generalnie nigdy się jakoś nie interesowałem tematem. Wystarczyła mi informacja, że PO w październiku 2015 niekonstytucyjnie, na odchodne wybrała dwóch sędziów TK których kandencja kończyła się w grudniu i powinni zostać wybrani przez nowy Sejm. Jak później jęczeli, że PIS kogoś tam niekonstytucyjnie wybrał to już nie interesowałem się tematem, bo stwierdziłem że są siebie warci. Tak, ignorant ze mnie ;)

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/tk-trzech-sedziow-wybranych-legalnie-dwoch-nie,63551.html
@stan-tookie-1: byku, pamiętasz takie śmieszne określenie na to kim jest dyplomata? Otóż dyplomatą jest osoba, która każe ci #!$%@?ć ujmując to tak, że poczujesz ekscytację przed nadchodzącą podróżą.

No i tutaj takim dyplomatą jest Sąd Najwyższy:

1. Krajowa Rada Sądownictwa ukształtowana w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r., poz. 3) nie