Wpis z mikrobloga

671 + 1 = 672

Tytuł: Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga
Autor: Agnieszka Klessa-Shin
Gatunek: literatura podróżnicza
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788324092789
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 320
Przyjemna w lekturze podróż przez Koreę Południową. Bardzo szeroki wachlarz poruszanych tematów. W sumie czego tu nie ma, polecajki do zawiedzenia w samum Seulu jak i całym kraju, kulturowe zwyczaje, językowe wyjaśnienia, kpop, kuchenne polecajki, jak pracują, dlaczego wolą mieszkania od domów, co kupić na prezent w Korei, co kupić Koreańczykom na prezent. Autorka już tam żyje 10 lat, widać że dobrze poznała ten kraj. Na plus jeszcze, mało skupiania się na historii bo od tego są inne tytuły. Spodziewałem się więcej o wyspie Jeju oraz o obecnych relacjach z Japończykami. Jednak to co jest opisane wystarczy na pierwszą oraz kolejną wizytę w Korei.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturapodrozniczabookmeter
leuler - 671 + 1 = 672

Tytuł: Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i S...

źródło: 1087090-352x500

Pobierz
  • 8
@Towarzysz_Szmaciak 'dzięki' wykopowi miałem podobna pierwszą myśl, ale nie przesadzajmy. Wyjazdy zagraniczne, to normalna sprawa i ludzie szukają podpowiedzi nt. tego co można zrobić i zobaczyć w danym miejscu.
Nie ma co się pozwolić wpychać w bagno złych skojarzeń
@Towarzysz_Szmaciak: jak kobieta mieszka tam na stałe od lat i nie planuje powrotu do Polski, to szansa, że na ulicy w Seulu spotka Polaka i akurat się z nim zwiąże jest minimalna. Za to codziennie spotyka mnóstwo miejscowych i któryś z nich się jej spodobał...

@leuler książki nie czytałam - jest podobna do treści na jej kanale, czy to bardziej skondensowana wiedza, jakieś smaczki itp?