Wpis z mikrobloga

Witajcie programujące mirki. Jako, że jednym z moich noworocznych postanowień była nauka asemblera, oraz jakiejś platformy / języka. Winc - czego się uczyć? Języki C-podobne nie są mi straszne - programowanie mirkokontrolerów, więc dosyć niski poziom. Głównie jednak programowałem w PHP - frameworki, jak i edytowanie Vallheru / Ugameli, już jakieś 4 lata, ale PHP zaczyna trochę jeść guwno - odpada przy nowych technologiach, parę mniejszych projektów w C++ i C#. Jeżeli chodzi o javascript - tutaj też raczej nie ma lipy. Mam też niewielkie doświadczenie w Pascalu (tak bardzo pisanie skryptów do soldat). Ogólnie poznawanie nowych składni (inb4 brainfuck) nie stanowi problemu, tak samo jak nowych architektur. Myślałem nad nodejs (javascript i event driven programming też nie straszne), lub jakimś pytągiem. Sporo też myślałem nad 'głębokim wejściem' w C# / Javę. Co mirasy polecacie na 2014 rok ( poza przygotowaniem telegrafu na IIIWŚ ).

[ #webdev #programowanie #programowanieboners #informatyka ]
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atomic_Cookie: wiedzialem po poscie ze jestes taki pro kozak. To po c--j zadajesz pytania takie na myrko? xD myslalem ze jak taki madryjestes to wiesz ze nie ma co ise uczyc czegos co jest cool, tylko to co nas interesuje
  • Odpowiedz
@Atomic_Cookie: Tylko w pewnym sensie jakbyś poszedł o prace i napisał w CV, że znasz frameworki typu: Vallheru / Ugameli to by Cię wyśmiali nigdy tak nie mów! Bo to wszystko jest już raczej przestarzałe. Niby "all PHP frameworks is sucks" ale głównie np a UK liczy Symfony, Laravel, Zend i może Kohana na której stoją/stały np demotywatory.pl. Nie powiem tu że Phalcon który podobno jest najszybszy ale wg mnie
  • Odpowiedz
@Tralalaj: W żadnym wypadku bym czegoś takiego nie pisał, byłby to samobój. Po prostu uczyłem się na nich 'starej' architektury php - czyt. logika, baza danych walidacja, widok w jednym miejscu, co teraz w profesjonalnych projektach jest nie do przyjęcia. Laravelem się zainteresowałem 2-3 miesiące temu i bardzo mi się spodobał, głównie ze względu na prostotę. Po researchu doszedłem do wniosku, że podstawy nodeJS + java pod kątem aplikacji mobilnych
  • Odpowiedz