Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mlecznych do leczenia z próchnicy. Zapłaciłem 200 zł, żeby się dowiedzieć, że muszę wydać jeszcze 2,5k. Na serio to tyle kosztuje czy ja akurat wybrałem drogiego dentystę? (taki dobrze oceniany, dla dzieci). Ktoś ma doświadczenia w tym temacie? #wykop30plus #wykop40plus #dentysta #dzieci
MrSilesia - Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mleczn...

źródło: temp_file56396818699815088

Pobierz
  • 244
@MrSilesia chodzić musisz żeby młoda sie przyzwyczajała, to fakt. Dentysta musi mieć podejście bo jak #!$%@? na starcie to potem ciężko, to fakt.
Ja za wypełnienie mleczaka płacę 200-250. Młodego czekają jeszcze dwie kanałowki ale zwlekam bo to na znieczuleniu trzeba a on trochę cykor. A uśpić dzieciaka nie dam i też nie polecam, tak na przyszłość. To już ostateczna ostateczność.
@MrSilesia: 5 zebów rozwalonych w wieku 3lat - czym ty ją karmisz? Cukrem w czekoladzie? (_ ) A co do cen to są prawdopodobne. Rok temu szwagier płacił 200pln za ząb dla swojej. #!$%@? są w kosmos.
@MrSilesia obczaj, czy może dasz radę kupić dzieciakowi jakaś subskrypcję w luxmedzie. Jak się bierze któryś z pakietów, to masz 50% zniżki na dentystę. Musisz sam rozkminić bo szczegółów nie mam. Przy tylu zębach to się może opyla
o #!$%@? co to za szarlatan, nie dosc ze plombuje mleczne i bierze za to 2 razy tyle co normalny dentysta za stale, to jeszcze 200 zlotych za fluoryzacje i 400 zlotych za glupiego jasia


@An-Dagda: jak opa stac na leczenie mleczaków to niech buli
U nas było podobnie. My oboje raczej nie mamy większych problemów z zębami, żona parę lat temu co prawda wydała z 10k na naprawę zaniedbań z dzieciństwa ale oprócz tego spokój, starsza córka miała zawsze idealne zęby i dentystka się zawsze zachwycała, natomiast młodsza przeciwnie. Jak jej zaczęły wyrastać jedynki to nam się nie do końca podobało że ma na nich takie białe naloty . Jak miała roczek na kontroli u dentysty
@MrSilesia: witamy w prawdziwym świecie :) ja dzisiaj 1.2k PLN za kanałowe jednego zęba a to nie ostatnia wizyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc polecam odebrać lekcje która dały mleczaki i dbać.

#!$%@? wchodzę na wykop i od razu mi przypominają ile jestem lżejszy po dniu dziś... Eh
: przy 2 i 5 latkach uważałabym na pastę z fluorem. Nie bez powodu pasty dla dzieci go nie mają


@Tyrande: Bzdura. Oczywiście, że pasty dla dzieci mają fluor. Jest on konieczny do zapobiegania próchnicy. Używa się po prostu niewielkiej ilości pasty.
@MrSilesia: popytaj znajomego czy nie ma w swoim korpo pakietu stomatolgicznego. Licząc np. 100zł takie są mniej więcej ceny to dla osoby towarzyszącej pewnie razy dwa minimum.
Co daje 200zł na miesiąc i jeśli regulamin nie zabrania i ogarniesz np. w 2/3 miesiące curę.
To wyszło by 600zł w tej najbardziej optymistycznej wersji. no limit dentyści plomby itp.
Sam posiadam i to jest taka oszczędność kasy, że ja #!$%@?.
U znajomej
@MrSilesia: ceny z tych wyższych ale nie jakieś naciągane. oczywiście nie słuchaj orłów którzy pieprzą że mleczaków się nie leczy bo mają wypaść, nie zadbacie o nie teraz to w przyszłości będą dopiero wydatki.
@MrSilesia: nie wiem jak dzieci, ale ja płaciłam 330 za jakieś lepsze plomby, przy "większej robocie” i to 2 lata temu przy Metrze w dzielnicy pełnej biurowców.
Jak patrzę na ceny mojego obecnego centrum stomatologicznego, ktore uznaje za koszmarnie drogie (jestem tam ze wzgledu na aparat), to cena wypelnienia mlecznego zaczyna się od 180
@MrSilesia Idź do dobrego dentysty, który ma swój gabinet ale leczy też na NFZ. Mleczaki naprawi za darmo. Nie warto pakować kasy w mleczaki. Zapewne zepsuły się te górne i dolne od gryzienia słodyczy. One szybko wypadają. Mniej cukierków.