Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mlecznych do leczenia z próchnicy. Zapłaciłem 200 zł, żeby się dowiedzieć, że muszę wydać jeszcze 2,5k. Na serio to tyle kosztuje czy ja akurat wybrałem drogiego dentystę? (taki dobrze oceniany, dla dzieci). Ktoś ma doświadczenia w tym temacie? #wykop30plus #wykop40plus #dentysta #dzieci
MrSilesia - Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mleczn...

źródło: temp_file56396818699815088

Pobierz
  • 244
@xkajteqx w Norwegii dzieci beż zębów mają obowiązkowy przegląd u dentysty- biorą wymaz z dziąseł i sprawdzają czy jest bakteria odpowiedzialna za próchnice, jeśli tak to już na same dziąsła jest jakaś masc/preparat przeciwprochniczy. Serio 3 lata i pierwsza wizyta u dentysty, bo pewnie coś małą bolało to trochę późno
@Drezv: soki można, ale z umiarem, czyli nie codziennie i ważne żeby nie popijać ich przez cały dzień. Jeden z lepszych nawyków jaki można i warto wyrobić w dziecku już od niemowlęctwa to picie zwykłej wody (smakowe to też cukier).
@MrSilesia: Ze Śląska jesteś? Wydaje mi się trochę za drogo. Chyba, że te zęby są mocno zmasakrowane. W mojej okolicy biorą 200zł za małe wypełnienie mleczaka u normalnego dentysty - tzn. takiego nie przehajpowanego ocenami. Szczerze, to ja bym to jeszcze zweryfikował u kogoś innego.
@MrSilesia: U nas 230 za wypełnienie mleczka, dentysta dziecięcy Poznań. I tak młodemu nagadała bajek że walczy z bakteriami na zębach że zrobili to bez znieczulenia. No ale 2 zęby a nie 5.
@MrSilesia: mleczaki i tak wypadną z czasem, nie ma co inwestować w zęby które i tak straci. Jak będzie miała na stale to też nie warto inwestować, będzie znow problem, krzywe żeby, suma summarum zapłacisz w #!$%@? kasy za jej uzębienie, prostowanie itd które na starość i tak się rozleci. Dlatego zrob to raz a porządnie, zbieraj na implanty i do końca życia będzie miała spokoj. Żaden dentysta Ci tego nie
@MrSilesia przerabiałem to samo z corka ktora miala wtedy dwa lata z ta różnica ze moja miala usuwane mleczne dwojki czy tam trojki, nie sluchaj leszczy z tego portalu co nie maja dzieci i #!$%@? wiedza. o mleczaki się dba tak jak o normalne zęby. trzeba je ratowac jesli jest co. jesli jest zaawansowana próchnica to lepiej usunąć i poczekac na stalet. moja ma teraz szesc lat i dopiero stale wychodza po
@Erwos próchnica mogla zostac dziecku podarowana od dziadka babki ciotki po pocalunku w policzek nawet. i tak sie to konczy jedno dziecko nie myje zebow zjada tony slodyczy a drugiemu sie cos takiego przytrafi. przerabialem temat
@MrSilesia zawsze możesz spróbować przy jakieś szkole u stomatologa na nfz, jak się trafi sympatyczna stomatolog to jest spoko. My początkowo też leczylismy prywatnie, poszło lekko 1.5k, ale odkąd mała jest bardziej ogarnięta to leczymy mleczaki na nfz.