Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mlecznych do leczenia z próchnicy. Zapłaciłem 200 zł, żeby się dowiedzieć, że muszę wydać jeszcze 2,5k. Na serio to tyle kosztuje czy ja akurat wybrałem drogiego dentystę? (taki dobrze oceniany, dla dzieci). Ktoś ma doświadczenia w tym temacie? #wykop30plus #wykop40plus #dentysta #dzieci
MrSilesia - Właśnie wróciłem z pierwszej wizyty córki lvl3 u dentysty. 5 zębów mleczn...

źródło: temp_file56396818699815088

Pobierz
  • 244
@MrSilesia: u mnie 4 żeby u 3 latki.
Zaplacilem za leczenie dziur całość 800 zł z fluoryzacja pozostałych koło Stoklosy w Wawie. Myłem od pierwszego roku codziennie na przemian z żoną. Ograniczanie słodyczy do minimum. Po prostu geny.
@MrSilesia: ważniejszym pytaniem jest dlaczego dopuściłeś do rozwinięcia próchnicy w zębach mlecznych? Skazujesz swoje dziecko na problemy na całe życie, a wystarczy tylko odpowiednio o zęby zadbać. I wtedy będziesz płacił tylko za kontrole.

Teraz najważniejsze jest wyleczenie wszystkich zębów i nie dopuszczenie do pojawienia się próchnicy w zębach stałych.
Oho! widzę, że grono ekspertów, które ma dzieci "w rodzinie", ma bratanków, siostrzeńców już się wypowiedziało, już wie wszystko o mnie i mojej córce i już wydało wyrok ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo łatwo wyłapać tych kilka osób, które faktycznie myło kiedyś zęby własnemu dziecku. Dziękuję osobom, które odniosły się do meritum wpisu, dziękuje za dobre rady i chyba czas uciekać, bo dyskusja się rozrosła do zupełnie niespotykanych
@nsiwy: @wincenty1@An-Dagda: może jak się nie znacie, to milczcie. Jak waszym zdaniem próchnica, która jest chorobą zakaźną, niw przeniesie się z zębów mlecznych na stałe? Mleczaki się leczy, mamy 2023 rok, a nie 1970. Stan mleczaków ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie będą zęby stałe. Zaawansowana próchnica mleczaków może doprowadzić do rozwoju wad w zębach stałych (znajdujących się pod mleczakami), przez co będą słabsze i bardziej podatne na
@SkrytyZolw: za późno zaczęliśmy, to jedyny zarzut jaki mam do siebie. O zęby dbaliśmy od samego początku - myte dwa razy dziennie (a tylko rodzice wiedzą, że bywają dni, kiedy umycie dziecku zębów to prawdziwe wyzwanie). Słodycze raczej sporadycznie, może powinno być mniej soczków i musów. Wiem, że masz doświadczenie, więc pewnie wiesz też, że zdarzają się przypadki rodzeństwa (ta sama dieta, taka sam higiena, te same nawyki), gdzie jedno dziecko
@MrSilesia: Ceny naprawdę z dupy. Ja chodzę to całkiem drogiego i dobrego dentysty od 3 lat i nawet po wszystkich podwyżkach cen nie jest nawet blisko do tego co zapostowałeś xD
Drogi dentysta ma to do siebie że nigdy nie ma tam starych bab i zawsze jest dogodny termin dostępny. xD
Ja się trochę spróbuję odnieść do cen, bo widzę że każdy jest ekspertem w temacie, a dentyści to ździercy i biorą 200 zł za konsultację, a każda inna robota to kosmiczne ceny żeby dentyści mogli zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.
Otóż nie do końca.
Dlaczego wizyty u dentysty są drogie? Bo koszt prowadzenia gabinetu jest wysoki.
Pomijając już olbrzymi koszt wyposażenia gabinetu w sprzęt, to każda godzina na fotelu to praca asysty,