Wpis z mikrobloga

Ostatnio dowiedziałem się w tym threadzie https://wykop.pl/wpis/73550267/wpis#259579949 , że mieszkania z aneksem kuchennym to jakiś spisek korporacji i że jestem ofiarą marketingu xd i tak naprawdę ludzie wolą mieć kuchnie osobno bo np. w kuchni mają syf i śmierdzi xd. W związku z tym chcę zrobić ankietę.

Od siebie dodam, że moi starzy jak budowali dom w latach 90. to modyfikowali projekt domu właśnie tak, żeby pozbyć się ściany między kuchnią, a salonem. Dla mnie to jest dziwne, że ktoś wolałby mieć taką ścianę, to jest kompletnie niepraktycznie, żeby chodzic przez korytarz między salonem a kuchnią i mieć odcięty widok.

#pytanie #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #budowadomu #ankieta #dom #architekturawnetrz #budujzwykopem @szpongiel
Pobierz SmugglerFan - Ostatnio dowiedziałem się w tym threadzie https://wykop.pl/wpis/7355026...
źródło: salon-w-malym-domu-15-modnych-propozycji

Jaka kuchnia lepsza?

  • W formie aneksu w salonie 50.8% (100)
  • Osobne pomieszczenie 49.2% (97)

Oddanych głosów: 197

  • 23
@SmugglerFan: przypomniało mi się, że jeszcze kiedyś robiło się osobne łazienki w takim sensie, że w łazience nie było kibla, tylko kibel był w osobnym pomieszczeniu, takim na 1m2. Masakra, nie da się tam usiąść, bo kolana wywarzają drzwi, nie da się podetrzeć na mokro, nie da się umyć rąk. Wtf.
@SmugglerFan: otwarta kuchnia na swoje wady trzeba zdawać sobie z nich sprawę. Zapachy jedzenia w sumie i tak czuć w całym domu jak się gotuje. Mi najbardziej przeszkadzają hałasy miksera/robota/zmywarki. Ale możliwość kontaktu w trakcie gotowania z gośćmi jest bardzo fajna. Najlepsze imprezy są w kuchni.
@SmugglerFan: bo nie koncentrujesz się na jedzeniu tylko innej czynności, do tego się warunkujesz. Kiedy jesz w kuchni, to jest tyle, ile sobie przygotowałeś i czasami czujesz, że jesteś pojedzony, to chowasz do lodówki. A w salonie to się je do oporu, bo nie ma jakiegoś limitu czasowego, że masz zjeść i iść do drugiego pokoju
@senq87: taką postawę szanuję. Też lubię sobie pogadać przy jedzeniu, ale to trzeba mieć z kim. U nas jest kultura, że jak pies je to nie szczeka, ale w Azji nie mają z tym problemu. Zresztą nasza kultura jedzenia to porażka, co przejawia się ulaństwem sporej części społeczeństwa
@SmugglerFan: bo nie koncentrujesz się na jedzeniu tylko innej czynności, do tego się warunkujesz. Kiedy jesz w kuchni, to jest tyle, ile sobie przygotowałeś i czasami czujesz, że jesteś pojedzony, to chowasz do lodówki. A w salonie to się je do oporu, bo nie ma jakiegoś limitu czasowego, że masz zjeść i iść do drugiego pokoju


@przegryw_z_piwnicy: No to ja tak nie mam. Brzmi jak problemy botów, nie potrafią się
@SmugglerFan: wrzuciles zdjecie salonu polaczonego z kuchnia, to jest stosowane w domach. W mieszkaniach masz salon z aneksem, czyli jedna-dwie sciany pokoju to sa meble kuchenne, a ten pokoj ma 18-22 m2. Ludzie hejtuja aneksy a nie kuchnie
@SmugglerFan: Sam dopiero co dopłacałem deweloperowi, aby przeprojektował ścianę nośną tak, żeby dało radę zrobić jak najszerszy otwór między kuchnią, a salonem - oryginalnie były to dwa osobne pomieszczenia. Na szczęście skończyło się na dwóch słupach.
Nie dość, że masz stały kontakt z domownikami to zwiększa się też poczucie przestrzeni, dużo lepiej wygląda 35m2 salon z aneksem niż salon 25m2 + kuchnia 10m2.
@SmugglerFan: #!$%@? mieszkanie czy dom, robisz pod siebie a nie gości, plusy salonokuchni to niewątpliwie dużo większa powierzchnia pomieszczenia, mieć salon 18m2 + kuchnię 12m2 a mieć salonokuchnię 30m2 to przepaść w mieszkaniu. Smordy rozwiązujesz pochłaniaczem. Mają salonokuchnię możesz sobie robić żarcie, oglądać film i gadać z różową. A jak goście przyjdą to.... no jak przyjdą to masz wielkie otwarte pomieszczenie i możesz ich swobodnie przyjąć nawet wielu. Obecnie mieszkam w