Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@? #!$%@?, że od następnego roku już nie pograsz w gry na steamie jeśli nie masz Windows 10 lub 11. Przecież to nie są aż takie stare systemy. Pójdą zapewne w ta samą stronę co EA z ich zasranym EA App, czyli telemetria i szpiegowanie na każdym kroku.

Oczywiście wszystko wyjaśniają kwestią bezpieczeństwa. Wujek Sam pewnie też zachwycony że branża gier tak się przed nim płaszczy i będzie dostarczać danych jak na talerzu. Oczywiście w ramach "bezpieczeństwa".

Nie zdziwiłbym się gdyby w ramach "bezpieczeństwa" zaczęli za kilka lat blokować niektórym konta za to co posiadają na komputerze czy za tematy na jakie się wypowiadają w social mediach czy na prywatnych komunikatorach. Żeby sfrustrowani robole nie zapominali do kogo należą.
#steam #ea #gry #komputery #technologia
Borealny - To jest #!$%@? #!$%@?, że od następnego roku już nie pograsz w gry na stea...

źródło: temp_file5456910104138059697

Pobierz
  • 93
@Borealny:
Gracze o steamie 18 lat temu:
- Co to ma być że steam sprawdza jakie mam w kompie podzespoły? Przecież to spyware
Gracze o steamie steama dzisiaj:
- Luzik, kupię i zainstaluję system który sobie życzycie, nie ma problemu, wogle co to za debile używają starych windowsów hehe beka z biedaków

xD echh boomer ze mnie wyjdzie, ale zajebiście było bez tych wszystkich steamów, uplayów, originów... Im mniej gównowarstw tym
@Tak_masz_racje co z tego? Ludzie kupili gry zanim nowe windowsy powstały, jeśli komputer spełnia wymagania sprzętowe gry to gra powinna działać. To jest niebezpieczny precedens, co jeśli teraz Microsoft i steam stwierdzą że trzeba mieć wersję windows professional edition? Albo że trzeba dopłacać za specjalne wydanie systemu? Albo że system przestaje być wspierany po 2 latach?
@Quassar dej pan spokój. Ludzie siedzą na tym Windowsie i twierdzą, że prostrzy i wygodniejszy od Linuksa. Rozumiem, że czym skorupka za młodu nasiąkła to jest bardziej swojskie ale to już jest jakiś syndrom sztokholmski na obecny (od kilku dobrych lat) stan tych systemów w porównaniu.
@Borealny: #!$%@? to jest że nie można sobie włączyć własnej gry bez jakiegoś launchera czy połączenia z internetem, natomiast ta sytuacja jest tylko konsekwencją takiego stanu rzeczy i to jedyną prawdopodobną, nie ma powodu (kasy) żeby Microsoft miał utrzymywać z dobrej woli swoje stare systemy, ludzie powoli przestają ich wobec tego używać, programiści (tutaj Steama) przestają na nie programować.
Na moim 13-letnim laptopie udało się wgrać Windows 10, to nie wiem jakiego trzeba mieć trupa, żeby musieć zostać przy 7.


@bukimi: niektóre delle, nawet nie takie stare bo własnie z 8-10 lat (nie takie stare w porównaniu do twojego) mają gówniane biosy na których nie da się w10 zainstalować, instalacja zawsze #!$%@? i dupa, pamiętam że kiedyś się męczyłem z jakimiś fixami biosu itp i nie dało rady