Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy nowy rząd weźmie się za jedną z większych niesprawiedliwości w zakresie podatków?

Chodzi oczywiście o fikcyjne JDG i umowy B2B. W Polin występuje niezwykła patologia będąca prawdziwym ewenementem w krajach rozwiniętych - bogaci płacą mniejsze podatki niż biedniejsi. Bareja by tego by nawet nie wymyślił - państwo okrada biednych by dawać bogatym.

Oczywiście niemyjący się w większości kuce z IT i branż pokrewnych będą protestować, ale najwyższy czas ukrócić tę patologię.

Prosta kalkulacja - osoba, która dostanie na UoP 15k brutto i więcej, za każdy kolejny dodatkowy tysiąc PLN kosztów pracodawcy, ma zaje#%ne 60%, podczas gdy fikcyjny przedcemborca na b2b ma zabrane z tego mniej niż 20%. Chory świat.

#polityka #prawo #zarobki #finanse #jdg #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: No, może. Ale po mojemu to człowiek sam powinien wybierać na jakich warunkach chce świadczyć pracę. UoP od B2B różni się nie tylko opodatkowaniem, ale szeregiem innych cech, jak choćby zakres odpowiedzialności za efekty pracy czy urlopy/zwolnienia chorobowe. Patologią jest, po mojemu, pchanie się Państwa w szczegółowe, nadmierne i w konsekwencji bezsensowne regulacje prawne, które obywatele mniej lub bardziej skutecznie omijają. Jedni marnują czas i energię na blokowanie drugich, a
Anonim (nie OP): "Fikcyjny przedsiębiorca"
Czyli jak założyłem firmę, płacę podatki i mam kilku kontrahentów to jestem przedsiębiorcą. Ale jak już jeden z tych kontrahentów po kilku latach współpracy stwierdzi, że ma sporo projektów za które mi zapłaci więcej niż wszyscy inni razem wzięci to już jestem "fikcyjnym przedsiębiorcą" wg mniemania ludzi, którzy w życiu nie pracowali na samych siebie i nie mają pojęcia z czym to się wiąże.

Rozumiem też,