Wpis z mikrobloga

Wczoraj próbowałem wytłumaczyć wujkowi Januszowi jak to jest że nie stać nas na kupno domu a na leasing nowego auta i co jakiś czas wakacje jednak tak. Wujek oczywiście ma mieszkanie które wynajmuje (pracował w kopalni i przeszedł na wcześniejszą emeryturę, rodzice pomogli kupić im mieszkanie) a dom budował w latach gdy cegła była po 85gr ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oczywiście to wszystko przez nasze przejadanie kasy a auto z SALUNU TO SIE W DUPACH POPRZEWRACAŁO (bo lepiej dać tyle samo państwu w podatkach będąc na JDG), elektorat PiSu zawsze w formie () #nieruchomosci #logikaniebieskichpaskow #jdg #bekazpisu #zalesie
Pobierz maikeleleq - Wczoraj próbowałem wytłumaczyć wujkowi Januszowi jak to jest że nie stać...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
  • 52
@Gluptaki: Jakby Ci to powiedziec, i nam i temu Wujkowi Januszowi chodzilo wlasnie o roznice priorytetow i niestety ograniczone zasoby. Pytanie nie brzmialo czy Op powinien zbudowac dom tylko czy go na niego stac, a Twoje wyliczenia pokazuja ze tak, stac go, i dokladnie o to chodzilo. Jak dla mnie niech sobie Op jezdzi po swiecie swoim nowym autem z salonu i zbiera doswiadczenia, tylko musi byc swiadomy ze jednak zazwyczaj
nigdy nie rozumialem dlaczego mialbym "korzystac z zycia" w trakcie tych magicznych podrozy raz na jakis czas zamiast zapewnic sobie wygodniejsza codziennosc poprzez posiadanie duzej i wygodnej nieruchomosci w ktorej moge sobie wygodnie mieszkac.


@ZielonaOdnowa: No nwm mnie osobiście ciekawi "ta mapka" i generalnie planeta i chciałbym zobaczyć może nie wszystko ale sporo co jest warte zobaczenia - wszystkie pieniądze ładować w swoją "jaskinie" to mi się głupie wydaje, przecież jak
@Dietetyq: boze, ale co Ty chcesz sie wyklucac czy lepiej zainwestowac w nieruchomosc czy w podróże? Przeciez to bez sensu, wogole nie o to chodzi i jak chcesz ocenic obiektywnie czyje priorytety sa lepsze? Pytanie bylo czy OP moglby pieniadze wydawane na samochod i wakacje przeznaczyc z powodzeniem na budowe domu, i moglby, taka byla moja odpowiedz. Ja nadwyzki finansowe wydawalem na budowe domu, OP na inne rzeczy i tyle.tylko ze
a Twoje wyliczenia pokazuja ze tak, stac go


@ZielonaOdnowa: no właśnie stać go na jakiś dom, a nie konkretnie na taki który by chciał. Może w zupełnie innym miejscu niż mieszka, może na kompletnym zadupiu bez infrastruktury, może budując i ciułając na niego 5-6 lat. Z historii OPa wynika, że Wujaszek nie zdaje sobie sprawy z stosunku poświęceń do jakości udogodnień jakie można uzyskać. A skala jest płynna, bo dla niektórych
@maikeleleq: jak inni pisali kwestią priorytetów, osobiście jakbym nie miał żadnej nieruchomości to wolałbym faktycznie zadłużyć się i oszczędzać, ale mieć swój własny kąt niż leasingować jakiś rdzewiejący kibel na kołach tracący tylko wartość z każdym dniem czy jeździć do miejsc gdzie wszyscy byli a turystów więcej niż miejscowych, no ale to się właśnie rozbija co chcesz mieć od życia, kwestia wyboru, nie można mieć wszystkiego
@maikeleleq a wiesz że wartość chaty rośnie a samochodu spada? Anyway, jak macie swoje mieszkanie to dziwne że wujas się #!$%@?.
W ogóle zawsze jak jest temat że ktoś z zarobkami dosyć wysokimi jak na średnią Polski #!$%@? że chaty nie można w tej Polsce postawić to na 100% jedynym jego kręgiem zainteresowania jest miasto wojewódzkie
@ZielonaOdnowa:

boze, ale co Ty chcesz sie wyklucac czy lepiej zainwestowac w nieruchomosc czy w podróże?


tak bo jak chcesz mieć to i to, to lepiej zoptymalizować się w ten sposób że najpierw korzystasz z tych opcji które lepiej "smakują" zza młodu, a potem idziesz w te co cieszą niezależnie od wieku

Ty tak zaciekle bronisz tej opcji mieszkaniowej, nie dlatego że jest ona najbardziej racjonalna (nie jest) tylko dlatego że
@zeszyt-w-kratke: Nie mówię, że nie masz racji, ale w latach 90 nie trzeba było spełniać normy WT2021 (ocieplenia, źródła ciepła, okna trzyszybowe itd.), nie było planu zagospodarowania przestrzennego (masz wolną działkę pośrodku domów która z jakiegoś powodu jest oznaczona jako zieleń urządzona i nic z tym nie możesz zrobić), tani kredyt też wywindował ceny materiałów i usług na niebotyczny poziom. Patrząc bo moim mieście rodzinnym, część dzielnic z dala od centrum
@maikeleleq: a jaką masz fure?
@mistejk Nie ale stworzyła by się przestrzeń na kredyt. Trzeba być dzbanem żeby mówić o bańce w gotówce źeby wybudować dom. Chate buduje się etapami, na yt są przykłady gdzie kompletnie zieloni w budowlance podejmują się robót i dają radę. Nie trzeba mieć wszystkiego na raz, wprowadzać się można kiedy zewnątrz nieotynkowane, bez bruku z niewykończonym garażem.