Wpis z mikrobloga

#wroclaw

Wytłumaczcie mi, bo ja nie wiem. Mieszkam na ulicy w centrum miasta, na którym mieści się liceum i codziennie widzę rano sznur aut rodziców odwożących swoje dzieci do szkoły. Jeszcze rozumiem gdyby to było daleko poza centrum lub gdyby to była podstawówka. Ale liceum, centrum? Serio? Po co? To taki 15-latek jest tak bardzo nieogarnięty, że nie może sobie podjechać tramwajem? Czy o co tu chodzi?
  • 64
@Maly_Jasio: Bo często do dobrego liceum ludzie pchają dzieciaki z całego miasta. W wielu wypadkach jest tak, że dojazd autem to 15 minut i dodatkowo rodzic ma liceum prawie / po drodze do swojej roboty. MPK na niektórych trasach to jest dramat i nie powiem co jeszcze. Już nie wspominam o tym, że masz np. na pierwszej lekcji sprawdzian i jak się spóźnisz to sobie sam robisz problem.

Nie wiem ile
@Maly_Jasio: Jak ja chodziłem do liceum to mnie ojciec też często odwoził, nie było nic gorszego niż stać na mrozie na przystanku gdzie przez pół godziny nic nie przyjeżdża. Mój rekord to godzina była czekania na autobus xD A to jeszcze było w czasach bez rowerów miejskich, teraz bym sobie lepiej poradził xd
  • 11
Bo często do dobrego liceum ludzie pchają dzieciaki z całego miasta.


@Darth_Gohan: Nie miałbym o to bólu dupy gdyby nie to, że dowożenie dzieci do szkoły generuje spore korki i to w godzinach szczytu. Poza tym w każdej szkole jest ten sam program i ta sama matura. Różnica może polegać na kadrze nauczycielskiej jedynie. W zwiazku z tym chodzenie do najlepszego liceum nie jest na tyle wysoką wartością dodaną, żeby rodzice
@Maly_Jasio:

Poza tym w każdej szkole jest ten sam program i ta sama matura


Program nie jest w każdym liceum ten sam. Masz klasy z rozszerzeniami które są inaczej prowadzone. Masz np. XII Liceum gdzie mieli punkty zamiast ocen. Masz klasy sportowe itd.

Różnica może polegać na kadrze nauczycielskiej jedynie.

No i na tym ta różnica polega. Wiem jak duża wartością jest dobry nauczyciel bo wiem to po swoich znajomych. Starczy
@Maly_Jasio: sam brzydzę się MPK, a dzieciaka miałbym zmuszać do jazdy tym gównem? Przecież jak to się spóźni to masz szczęście, bo w ogóle przyjechało. I dzieciak miałby tak codziennie liczyć na fart albo wychodzić o 2 autobusy wcześniej? W mniejszym mieście sam dojeżdżałem w podstawówce, bo wybrałem sobie szkołę sportową na drugim końcu miasta, ale we Wrocławiu swojego dziecka w życiu bym nie puścił do tego dziadostwa, bo szanowałbym czas
Dobre liceum zwiększa szanse na to, że wszyscy w Twojej klasie też będą dobrzy.


@kayleigh1507: Tylko co znaczy dobrzy? Pamiętam, jak lata temu taką elitarną szkoła była 14stka. Nie wiem jak teraz się plasuje w rankingu. Kiedyś ta 14stka odrzucała mnie i znajomych, bo miała opinię szkoły, do której chodzą snoby, pyszałkowate osoby, zahukane kujony i panował wyścig szczurów. A w mojej szkole i klasie było przynajmniej dużo śmiechu i koleżeństwa.
@Maly_Jasio: mieszkam blisko wylotówki, ale rozkładowo MPK na Dominikańską powinien dojechać w 15-20 minut i jest wiele kursujacych linii, więc mogłoby się wydawać że dobry dojazd. Tymczasem te autobusy rano albo wczesnym popołudniem widać co najwyżej na tablicy na przystanku. Autem pomimo korków przynajmniej jakoś dojedziesz.
@Maly_Jasio: tak tak będą ci tutaj tłumaczyć jak mpk jeżdzi 1,5 godziny do szkoły. Dzieciakom nie chce się wstawać wcześnie rano więc skrzętnie wykorzystują rodziców jako szoferów, a ci dają się wykorzystywać bo mój mały bombelek (15 lat) będzie musiał iść w deszczu na przystanek. Ja jeździłem 30 km starym prlowskim pksem do liceum w mieście wojewódzkim i wyrabiałem się w około godzinę czasem trochę dłużej a ktoś tutaj pisze że
@Ogau

@Maly_Jasio: sam brzydzę się MPK, a dzieciaka miałbym zmuszać do jazdy tym gównem? Przecież jak to się spóźni to masz szczęście, bo w ogóle przyjechało. I dzieciak miałby tak codziennie liczyć na fart albo wychodzić o 2 autobusy wcześniej? W mniejszym mieście sam dojeżdżałem w podstawówce, bo wybrałem sobie szkołę sportową na drugim końcu miasta, ale we Wrocławiu swojego dziecka w życiu bym nie puścił do tego dziadostwa, bo szanowałbym
@Maly_Jasio: a unas takie zatoki z budzetu obywatlskiego sie finansuje ;]

Osiedle Kotarbińskiego: Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Matejki, ul. Staszica 6 dla rodziców dowożących dzieci oraz okolicznych mieszkańców