Wpis z mikrobloga

Niepojęte jest dla mnie jak mieszkając w b0lzce w XXI wieku można narzekać na upały. Są różne zdobycze techniki klima, wentylatory,przewiewne ubrania, lodówki z zimnymi napojami a i tak znajdą się tacy co umierają bo olaboga 30 stopni jest przez dwa tygodnie. Ile tej pory roku które względnie można nazwać w tym kraju latem mamy? 2-3 miesiące. Cała reszta to chlapa, szarówka, ciemności, ciągły deszcz. Ale hehe wystarczy się ciepło ubrać. Latem o tej porze już by dawno było jasno a ja bym sobie siedział z piwkiem przy otwartym oknie , moskitiera spełniałaby swoje zadanie, koń zwalony zero potrzeb i ogólnie czilera utopia. A tak siedzę i patrzę na jakieś martwe drzewa bez liści, które bezlitośnie oblewane są intensywnymi opadami deszczu i na samą myśl że miałbym wychodzić na tę pizgawice robi mi się słabo. Zamiast wspomnianego piwka pije jakiś obsrany lek na grypę czuje jak niebawem płuca wylecą mi gardłem bądź dupą. Smacznej kawusi jesieniarze paskudni zesrałem się.
#pogoda ##!$%@? #wysryw #zalesie
  • 90
zapraszam ze mną w góry w dni upalne i jesienne dla porównania ( ͡º ͜ʖ͡º)


@red7000: uwielbiam góry latem jak #!$%@? konkretny upał. ( ͡ ͜ʖ ͡)

W tym roku robiłem Pico de Arieiro - Pico Ruivo przy odczuwalnej z 30 myślę, że spokojnie. Na powrocie już zdychałem, ale za to jak piwko po wszystkim smakowało to nie do opisania. (
Ja tam wolę pójść na spacer w deszczu niż w upale. Mieszkam na wsi i nienawidzę lata, najgorsza pora roku, w dzień gorąco w nocy gorąco , pełno owadów. Teraz jest spoko, zakładam dobre buty, kurtkę z kapturem, biorę siekierkę, krzesiwo i idę w las, może jakiegoś grzybka znajdę, piękne kolorowe drzewa a największy plus jest taki że w taką pogodę mało ludzi jest wszędzie.
Są różne zdobycze techniki klima


@silnikAtrakcyjny: Właśnie w ten sposób myślą Chińczyki i dziwią się, że kurde mimo klimy robi się co raz cieplej z roku na rok i sezon klimatyzacyjny się wydłuża xD. Klimatyzacja to nie jest cudowne urządzenie magicznie wytwarzające zimno, to odwrócona pompa ciepła, która wyrzuca ciepło z twojego mieszkania na zewnątrz, to ciepło podgrzewa planetę jeszcze bardziej, do tego dochodzą straty energii i za 10 lat klimę
Powiedz rolnikowi na polu, ze moze skorzystać z klimatyzatora


@Rasteris: a to mamy lata 30te że traktor to tylko siedzisko silnik i koła czy jednak traktor z klimatyzacją to nie jest jakiś luksus dla bogoli?

ychodzisz z chlodnego na upal, potem znow klimatyzowane pomieszczenie i masz zapalenie gardła.


@Rasteris: jak zimnoluby i grubasy schładzają pomieszczenie do 18 stopni i potem wychodzą na gorąc to ja się nie dziwie że chorują,
Klimatyzacja to nie jest cudowne urządzenie magicznie wytwarzające zimno, to odwrócona pompa ciepła, która wyrzuca ciepło z twojego mieszkania na zewnątrz, to ciepło podgrzewa planetę jeszcze bardziej, do tego dochodzą straty energii i za 10 lat klimę będziesz odpalał w marcu.


@Iskaryota: xD
Porównaj strumień ciepła ze wszystkich klimatyzatorów na świecie ze strumieniem ciepła padającym z najbliższej gwiazdy. Nie wspominam już o tym, że chłodzony obiekt też znajduje się w układzie
@silnikAtrakcyjny: ja nienawidzę tych upałów. To niexsą 30 stopniowe upały to są ponad 32 stopni które trwają miesiącami. Sto razy wolę taką temperaturę jak teraz. Jak jest zimno grubiej się ubierzesz przy 36 stopnia jexulynie możesz szukać cienia na dworze
Porównaj strumień ciepła ze wszystkich klimatyzatorów na świecie ze strumieniem ciepła padającym z najbliższej gwiazdy. Nie wspominam już o tym, że chłodzony obiekt też znajduje się w układzie o nazwie "ziemia".


@munioman: No to jak mam sobie porównać to może przybliż mi te wartości na bazie których formułujesz swoje tezy xD?

Sprawność obiegu Lindego to pi*oko 1/3, matematykę zostawiam tobie.


@munioman: Co #!$%@? xD?
@silnikAtrakcyjny: Niedawno na #wykonczenia dyskutowałem z typem, który twierdził, że klima niepotrzebna, bo wystarczy zrobić przeciąg i temperatura momentalnie spada o kilka stopni xD

Patrząc na moje osiedle jakoś może 15% ma zamontowane klimatyzacje. Osiedle nowe, pierwsze budynki powstały w 2019r. Ludzie kupują mieszkania po 500k+ z dużymi oknami i dziadują na paru tysiącach, żeby chociaż podstawowego pojedynczego splita zamontować i potem narzekają, że gorąco xD
Mój teść jest strasznie leniwy i nieco otyły, koleś zaczyna się "topić" już przy 25 stopniach, przy 30 nawet nie zbliża się do okna :D Ja natomiast jestem bardzo aktywny, sporo trenuję i uprawiam sport dlatego w 30 stopniach funkcjonuję normalnie.


@voot: O tak też to zauważyłem. Co prawda zawsze lubiłem wysokie temperatury, ale odkąd regularnie ćwiczę to mój organizm jest w stanie komfortowo znieść jeszcze wyższe temperatury niż jak byłem
@silnikAtrakcyjny: 30 stopni jest spoko ale ostatnimi czasy potrafi #!$%@?ć pod 40.
I to już nie jest fajnie. Ale bynajmniej jesień i zima to #!$%@? z grzybnią. Powinni z urzędu paczkę żyletek przysyłać na początku tego #!$%@? sezonu aby się można było pociąć...
@silnikAtrakcyjny: Bredzisz jak fanatyk, pisząc takie elaboraty o 5 rano. Zresztą ty nienawidzisz upałów patrząc na to ile 'zdobyczy' masz wokół siebie żeby się przed nimi... bronić. #fucklogic

Kwiecień-czerwiec i wrzesień-listopad najlepsza pogoda, dla normalnych, zahartowanych i pełnych klimatu natury ludzi. Reszta skrajniaków niech się kłóci czy lepsze -20 czy +40.
eeehhh - @silnikAtrakcyjny: Bredzisz jak fanatyk, pisząc takie elaboraty o 5 rano. Zr...

źródło: 522x0

Pobierz
@JC97: jak masz dobrze ocieplony dom to latem wystarczy na noc otworzyć okna, a w dzień od strony słonecznej- najczęściej południowej kupić dobre rolety i podczas upałów przy zamkniętych oknach temperatura nie przekroczy 24 stopni, a w piwnicy nawet 20.
Klimatyzacja jest dobra, jak masz panele słoneczne.