Wpis z mikrobloga

A ja uważam że to świetny pomysł, aby podnosić świadomość że być może warto byłoby zastanowić sie nad swoimi czynami, czy może uda się jakoś fajnie wesprzeć sprawę dbania o środowiska. Ostatnio dostałem fakturę z rachunkiem za energię z dodatkową informacją o tym jaki ślad węglowy bym wygenerował, gdyby ta sama faktura została wysłana pocztą. Super sprawa


@KrwawyPacyfista: to jest mamienie debili, o ile jesteś w stanie zmniejszyć swój ślad węglowy?5%?
@KrwawyPacyfista: gdyby jakaś firma wysłała ci coś pocztą zamiast elektronicznie to TY byś wygenerował taki sam ślad węglowy, większy ślad węglowy wygenerowała by firma wysyłająca fakturę oraz firma ją transportująca chociaż to też jest mocno naciągane bo pojazdy poczty i tak jeżdżą po drogach z rzeczami których nie da się wysłać elektronicznie i jeden liścik nic nie zmienia w całym ciągu transportowym

typy jak ty siedzą w domach i jeszcze dają
jaki ślad węglowy bym wygenerował, gdyby ta sama faktura została wysłana pocztą. Super sprawa


@KrwawyPacyfista: To NIE JEST TWÓJ ślad węglowy. To korporacja tworzy CO2 zapewniając ci usługę. To jest ich ślad węglowy a nie klienta a wy jak te barany se wmawiacie, że to wasza wina, że wydajecie pieniądze i oczekujecie za to produktów/usług.
@KrwawyPacyfista:

@r0dan Kompletnie się z Tobą zgadzam, oczywiście że Chiny mają w dupie nasze regulacje, tylko że co możemy w związku z tym zrobić? Wysłać twiterrowe wyrazy oburzenia? Zróbmy to co można zrobić na własnym podwórku. Oraz czemu w naszych działaniach powinniśmy się kierować innymi?

Czyli chcesz UE cofnąć do poziomu średniowiecza i przywiązać ludzi jak chłopów pańszczyźnianych w imię ekologii, chociaż najwięksi truciciele z Euroazji jak Chiny, Indie, Rosja, Bangladesz,
@JeszczeZyje: przypominam, że to clown world w wydaniu kapitalistów. I jest to skuteczna taktyka wielkich korpo, bo idioci się na to łapią i oskarżają ekologów xD Aż to po prostu taktyka zrzucenia z siebie odpowiedzialności przez wielkich trucicieli
@KrwawyPacyfista A nie napisali ile kasy zostanie w portfelu prezesa bo nie wysłali w wersji papierowej tylko e-mail? Co z tego, że przysyłają fakturę elektroniczną jak i tak trzeba ją dla księgowej wydrukować.
@KrwawyPacyfista bo u nas to eko nie jest po to by dbać o środowisko tylko po to by ci wszystko odebrać. For Fit 55 ma na celu byś nie miał niczego na własność tylko na wynajem. Masz nie mieć nic i być szczęśliwym. Reszta świata będzie sobie żyła jak chce jeździli samochodami do pracy jedili mięso mieli własne mieszkania ale nie ty europejczyku chroń klimat. Z eu się robi ZSSR 2.0 zielona
A ja uważam że to świetny pomysł, aby podnosić świadomość że być może warto byłoby zastanowić sie nad swoimi czynami,


@KrwawyPacyfista:
Pełna zgoda. Jak widzę jaki wpływ mam na globalne emisje, niższy niż homeopatyczny -- to od razu przechodzą mi wyrzuty sumienia. że niszczę środowisko i mogę dzięki temu z czystym sumieniem robić jak mi wygodniej i rozsądniej a nie jak wskazuje jakaś narracja o śladach węglowych.