Wpis z mikrobloga

@JeszczeZyje A ja uważam że to świetny pomysł, aby podnosić świadomość że być może warto byłoby zastanowić sie nad swoimi czynami, czy może uda się jakoś fajnie wesprzeć sprawę dbania o środowiska. Ostatnio dostałem fakturę z rachunkiem za energię z dodatkową informacją o tym jaki ślad węglowy bym wygenerował, gdyby ta sama faktura została wysłana pocztą. Super sprawa
  • Odpowiedz
@Bordomir To nie to samo łatwiej jest policzyć ślad węglowy wytworzenia kartek papieru, koperty k tego plastikowego gówna na kopercie. Poza tym jak chciałbyś obliczyć koszt o którym wspomniałem?
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@JeszczeZyje: #!$%@?ąc od naukowej strony emisji CO2.
Kiedy wy załapiecie, że firmy robią to, co aktualnie jest na topie? I na tym też chcą zarabiać. Albo w twoim imieniu będą sadzić drzewka po zawyżonej cenie albo będą sobie robić PR. To wcale nie musi świadczyć, że sedno sprawy to scam czy kłamstwo.
Zaraz się szury zlecą- jedyni którzy dają #!$%@? o nagłówki w mediach i zagrywki korporacji i wycierają sobie mordy
  • Odpowiedz
Ostatnio dostałem fakturę z rachunkiem za energię z dodatkową informacją o tym jaki ślad węglowy bym wygenerował, gdyby ta sama faktura została wysłana pocztą. Super sprawa


@KrwawyPacyfista: No po prostu postęp. To tak jakby ci firma kurierska napisała ile to oszczędziłeś czasu na tym że nie wysłali ci paczki dyliżansem XD

Firma nie musi utrzymywać stanowisk związanych z wysyłką faktur w formie papierowej + skracają się wszystkie procesy o ~10-90%. Ślad
  • Odpowiedz
@Urajah Idąc tropem dyliżansu, mogliby dodać informacje o tym, jak bardzo koń pociągowy zasrał drogę po której stąpał. To byłby właśnie ekwiwalent informacji o śladzie węglowym, gdyż później trzeba te łajno uprzątnąć ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@KrwawyPacyfista: taka informacja to nie jest nic złego. Denerwuje najgorzej fakt, że ekologią zajmuje się niewielki procent ludzkości ( azja w porównaniu z europą wytwarza wielokrotnie więcej tego śladu, a to europa ma nagle zacząć żyć jak plebs ). Zasada pareto głosi 80/20. Czyli nie zmienimy świata jak ten świat ma w dupie takie zamyśly ( uwzględniając liczność populacji danych kontynentów nie jesteśmy w stanie zniwelować znaczącej części zanieczyszczeń ) Jestem
  • Odpowiedz
@r0dan Mają wpływ chociażby w strefie wzmacniania świadomości, że nasze wybory mają wpływ na środowisko nawet jeśli jest to wpływ mały. Druga sprawa jest taka, że energia jest podstawą rozwoju jeśli, uda nam się, jako ludzkości, stworzyć technologie która pozwoli nam na jak najczystsze i jak najbardziej sprawne jej wytrarzanie, to jesteśmy wygrani. Kitajce mają już chyba tokomak czemu my nie możemy?
  • Odpowiedz
@JeszczeZyje w tym samym czasie w Chinach produkuje się mnóstwo rzeczy które trafiają z fabryki prosto na wysypiska Chiny są największym trucicielem na świecie ale to tobie robaczku ma się rozpuszczać rakotwórcza słomka w mordzie i wżynać w usta korek od napoju a bank będzie ci liczył slad węglowy i zabierze ci gotówkę nowy piękny świat
  • Odpowiedz