Wpis z mikrobloga

@JeszczeZyje: to nie wina banków. Aktualnie Spółki będą musiały raportować poza sprawozdaniami finansowymi w bardzo rozszerzonym aspekcie dane niefinansowe. Poczytaj o ESG to wszystko macha UE
  • Odpowiedz
@r0dan: okej a kto w latach poprzednich produkował więcej co2? Nie jest to sprawiedliwe, ze Europa i Ameryka Północna dorobiła się nie mając limitów i teraz wszystkim obarczamy azje
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: wszystko rozchodzi się o ESG, od 2024 spółki nie musza raportować tylko danych finansowych a tez dane niefinansowe takie jak np ślad węglowy zużycie wody energii itp. Będzie to audytowane tak samo jak sprawozdania finansowe
  • Odpowiedz
a napisali jaki wygenerowały serwery i urządzenia umożliwiające otrzymanie tej faktury przez email?


@Bordomir: nie napisali, ale z nieoficjalych źródeł wiemy, że BP jeszcze nie skończyło imprezować po tym jak rozpowszechnili zwrot "carbon footprint"
  • Odpowiedz
@Jcmg: czy mógłbyś podać jakąś tabelę ostatnich lat kto się dorobił w jakich latach?

Nie obarczam wyłączną winą jednej ze stron, ale działając dziś musimy uwzględniać dzisiejsze wskaźniki.

Tak jak napisałem o zasadzie pareto. Dzisiaj azja generuje zdecydowaną większość co2. Chiny od wielu lat mają mocną
  • Odpowiedz
@KrwawyPacyfista: uważam, że powinnińsmy stosować usprawnienia zawsze, ale z głową. Budowanie świadomości zawsze na plus.

Tylko czy niwelując emisję w europie poprawiamy świadomość Chin? W mojej opini nie. Bez wypracowania kompromisów światowych nie poprawimy tej sytuacji.

Dopóki najważniejszy jest zysk pewnych gałęzi, to nie damy rady sprawnie się rozwijać.
  • Odpowiedz
@r0dan Kompletnie się z Tobą zgadzam, oczywiście że Chiny mają w dupie nasze regulacje, tylko że co możemy w związku z tym zrobić? Wysłać twiterrowe wyrazy oburzenia? Zróbmy to co można zrobić na własnym podwórku. Oraz czemu w naszych działaniach powinniśmy się kierować innymi?
  • Odpowiedz
@KrwawyPacyfista: i tak jak napisałem. Róbmy to z głową. W tym momencie jest zbyt mocny nacisk na zmiany. Z zasady ( nie pamietam nazwy ) im mocniej naciskasz na zmianę tym większy sprzeciw. Narracja musi być pozytywna, a nie oskarżająca ( automatyczny sprzeciw ). Możemy a nie musimy pomóc. Niestety bez konkretnych wyliczeń i działań rozmawiamy w sferze chęci nie konkretów
Chcemy pomóc, niestety nie wiemy ile to pomoże.

Mamy
  • Odpowiedz
dodatkową informacją o tym jaki ślad węglowy bym wygenerował, gdyby ta sama faktura została wysłana pocztą. Super sprawa


@KrwawyPacyfista: ale co w tym w sumie super? Żeby rzetelnie obliczyć taki ślad węglowy trzeba by zaangażować środki które go same zwiększają, pomijając że to niemal niemożliwe. Firmy wysrywają jakąś liczbę typu spalanie furgonetki razy przeciętne kilometry i masz ślad węglowy i elo, czuj się winny konsumencie. A że twoja faktura nie
  • Odpowiedz
@JeszczeZyje Ech, dużo czytam o zmianach klimatu, martwię się o przyszłość i nie widzę dla nas nadziei. Korporacje wymyśliły sobie "ślad węglowy" żeby udawać, że coś robią i się martwią, a tak naprawdę to dla nich nowa wymówka żeby zarabiać więcej. #!$%@?ć ten świat, trzeba robić swoje i korzystać z życia. Szkoda, że tego też nie umiem, przez #!$%@?ą depresję i stany lękowe. Ech ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
A ja uważam że to świetny pomysł, aby podnosić świadomość że być może warto byłoby zastanowić sie nad swoimi czynami, czy może uda się jakoś fajnie wesprzeć sprawę dbania o środowiska. Ostatnio dostałem fakturę z rachunkiem za energię z dodatkową informacją o tym jaki ślad węglowy bym wygenerował, gdyby ta sama faktura została wysłana pocztą. Super sprawa


@KrwawyPacyfista: super sprawa to by była gdyby ci wykazali ile faktur muszą wysłać
  • Odpowiedz