Wpis z mikrobloga

ślad węglowy


@JeszczeZyje: przypominam, że koncept "śladu węglowego dla indywidualnej osoby" został stworzony przez paliwowy koncern Shell, który jest znany od #!$%@? do wody milionów litrów ropy, bo akurat mieli jakiś przypał na tankowcu
@JANIEZOLTY:
Odpowiedziałem na to wyżej.
Nie widzę żadnego problemu, dzięki appce widzę, że mój wpływ jest mniejszy niż stężenie homeopatycznej aspiryny z jednej tabletki w Atlantyku, więc mogę z czystym sumieniem mieć na to wywalone.
@JANIEZOLTY:
Ale ja jestem jeden.
I ponownie -- jestem dziwnie pewny, że prymitywne plemiona w dżunglach Afryki i Ameryki nie będą używać takich appek ani nie będą się przejmować swoimi śladami węglowymi. ¯\(ツ)/¯
Poza tym dyskutując tu ze mną zwiększasz swój ślad węglowy, nie martwi Cię to? :P
Kiedy wy załapiecie, że firmy robią to, co aktualnie jest na topie? I na tym też chcą zarabiać.


@To_ja_moze_pozamiatam: Na redukcji kosztów energii oraz know how związanym z "zieloną transformacją" też można zarobić.

Skoro inni są bandytami, to czemu my nie jesteśmy? Zacznij od siebie, a potem wymagaj. Owszem, świat nie jest sprawiedliwy i nigdy nie będzie. Bóldupią ludzie o syf w indiach, chinskie kominy. Chcialbym przypomniec, ze sami to napedzacie
czy może uda się jakoś fajnie wesprzeć sprawę dbania o środowiska.


@KrwawyPacyfista: gdyby to chodziło faktycznie o ochronę środowiska, to faktycznie byłaby spoko sprawa. Ale "indywidualny ślad węglowy" to ściema, aby przerzucić odpowiedzialność za emisje z koncernów na zwykłego kowalskiego.

Dodatkowo redukcja emisji konkretnie CO2 to jaki niby może mieć relatywnie pozytywny wpływ na środowisko w kontekście całej możliwej palety faktycznych sposobów na jakie człowiek zatruwa środowisko?

Podpowiedź: CO2 nie jest
@szpongiel Nie ma mowy o przerzucie odpowiedzialności jeśli za odpowiedzialnością nie idą konsekwencje. Jest to informacja, a jeśli informacja wzbudza w Tobie trudne emocje to coś może oznaczać.
Podpowiedź: pisząc o emisji co² pisze się o również wszystkich innych gazach wywołujących efekt cieplarniany, gdyż wszystkie te gazy są przeliczane na i wyrażane w ekwiwalencie jako co². A więc jeszcze raz, wszystkie gazy wywołujące efekt cieplarniany wchodzą w skład pojęcia emisji co².
Nie
@KrwawyPacyfista: nadal klapki na oczach. Gazy cieplarniane to jest niewielki wycinek tego w jaki sposób działalność ludzka zanieczyszcza i niszczy środowisko.

Na dodatek to jest mocno naciągany temat. Niby dane od dawna gromadzone, czyli od kiedy? To jest relatywne co oznacza "dawno" w skali planetarnej. De facto coś tam faktycznie mierzymy od raptem pół wieku. To jest niczym pierdnięcie muchy. Jeszcze kilka dekad temu straszono nadchodzącym zlodowaceniem, także ten.

Póki co
@szpongiel Moim zdaniem Ty w swojej wypowiedzi pod koniec szukasz logiki w działaniach ludzkości, jednak ludzie którzy próbują kierować się logiką jest nie wielu. Ludzie budują się nad wybrzeżami, pomimo modelów związanych z podnoszeniem się oceanów, ponieważ widoki są przepiękne. Jeślibyśmy się kierowali logiką w tej kwestii to dziś zamiast podziwiać Wenecję i bodajże ¾ terenów Holandii, byśmy mieli tam wodę.
Zamęt w mojej ocenie z kilku rzeczy wynika, po pierwsze z
@KrwawyPacyfista: zgoda co do tego, że ludzie indywidualnie nie muszą się kierować logiką i często tego nie robią. Ale nie firmy ubezpieczeniowe, których model biznesowy opiera się na analizie ryzyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie uważam, że temat klimatu jest mocno wyolbrzymiony.

Metody na "walkę" z tym zostały upolitycznione i przyniosą więcej szkód niż pożytku ogółem, zarówno dla środowiska jak i dla ludzi, ale całkiem
szpongiel - @KrwawyPacyfista: zgoda co do tego, że ludzie indywidualnie nie muszą się...

źródło: Emissions-by-sector-%E2%80%93-pie-charts

Pobierz