Wpis z mikrobloga

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #podatki #programista15k

Prowadzę JDG nieprzerwanie od 4,5 roku. Aktualnie robię sobie przerwę (wyjeżdżam na wakacje) i nie będzie mnie w kraju przeszło miesiąc, tym samym nie będę pracował.

Jestem na ryczałcie 12% i płacę miesięcznie ok. 1943PLN składek ZUS.
Chodzi mi po głowie, by firmę po prostu na czas listopada zawiesić by nie płacić w tym okresie ZUS i przy okazji oszczędzić dwa tysiacze.

Moja księgowa mi mówi, że będzie miała jakieś komplikacje przy obliczeniach itd.
A są jakieś inne potencjalne problemy i skutki, które mogą być niekorzystne? Na przykład problem z kredytem przez brak ciągłości? Przychody za ostatnie 4.5 roku są regularne, liniowo rosnące.
  • 15
@jabulani: Tam masz jakiś limit czasu, zazwyczaj do 7 dni wstecz chyba można zgłaszac zmiany. Jak zawiesisz na cały miesiąc kalendarzowy to ksiegowa wcale nie bedzie miała trudno policzyć bo wyjdzie zero no i też wtedy nie płacisz składki zdrowotnej a jak tylko jeden dzień masz aktywną w miesiacu kalendarzowym to płacisz cała skaładke zdrowotna
@jabulani: Powiedz jej że miesiąc w miesiąc klika parę rzeczy za 200zł, bo jesteś na ryczałcie, to niech raz się ogarnie i zrobi coś pożytecznego i uzasadni swoją wartość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a jak nie to mam 5 innych księgowych na twoje miejsce.
A są jakieś inne potencjalne problemy i skutki, które mogą być niekorzystne? Na przykład problem z kredytem przez brak ciągłości? Przychody za ostatnie 4.5 roku są regularne, liniowo rosnące.


@jabulani: uwalona zdolnosc kredytowa xD tak. niestety
@jabulani: Przy obecnych kosztach prowadzenia działalności 2k w jedną czy w drugą.... Mi by się nie chciało. Pamiętaj że w tym okresie nie możesz wystawić żadnej faktury ani zaksięgować kosztu.