Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odpisywałem ale jutro pewnie będzie draka w robocie i będzie mnie punktować. Ławy i stopy zalewane wczoraj, temperatury bardzo pluszowe więc nie ma mowy o wpływie zimna na beton. Na tyle ile było to możliwe przykryte folia budowlaną. Jaka może być przyczyną takich pęknięć? #budowa #budownictwo #budujzwykopem #budujzchaferem #inzynieria
No i czy można to tak zostawić?
mizabud - Mirki, dostałem dziś z rana takie zdjęcie od kierownika budowy. Nic nie odp...

źródło: temp_file8662005317344236500

Pobierz
  • 104
@giorgioborgio: Może nie ruchy tektoniczne ale ruch drogowy jak najbardziej. Drgania od ciężkiego sprzętu mogą powodować przemieszczanie się mieszanki i jeżeli nie zostanie ona przewibrowana ponownie i zatarta efekt może być taki jak na zdjęciu.
@mizabud: Ciężko stwierdzić zza monitora. Przyczyn doszukuje się głównie w nieodpowiedniej pielęgnacji i niewłaściwie wbudowywanej mieszance betonowej (zbyt duża wysokość lub układanie na raz), ale swoje robi też zbyt mała otulina czy bleeding betonu spowodowany
@mizabud: No to możliwe, że sam odpowiedziałeś na własne pytanie. Zbyt płynna mieszanka wpływa na osiadanie plastyczne. A co do wibracji, to myślałem bardziej o sposobie układania mieszanki, która uderzając w zbrojenie ze zbyt dużej wysokości wzbudza pręty w drgania, stąd też najlepiej układać mieszankę warstwami poziomymi (betonując ostatnią warstwę z zawibrowaniem i późniejszym zatarciem ma się pewność w kwestii oblania zbrojenia betonem), ale skoro mieliście konsystencję plastyczną lub półciekłą to
via Android
  • 1
@darek-jg @dyzenteria Dzięki. Będę jeszcze czytał dzisiaj na ten temat bo wolę być przygotowany na każdą ewentualność przed startem jutro. Ta konsystencja betonu nieco mnie "pociesza" bo akurat to nie ja ustawiałem te betonowanie pod względem zapotrzebowania i właściwości()
@darek-jg wg mnie też nic nie powinno się stać ale jutro z rana inspektor będzie na pewno bo będzie chciał stwierdzić poprawność wykonania a że to
via Android
  • 0
@darek-jg: To wiem. Ale co zrobić w takiej sytuacji? Dziś już nikogo tam nie będzie, dopiero jutro i będzie za późno. Co z tym jutro zrobić? Czy inspektor nie będzie kazał lać dodatkowej warstwy nadbetonu? Czy przeszpachlowanie jakimś cxem wystarczy?