Wpis z mikrobloga

Jedynym co do zaoferowania ma k0nfederacja prorosyjska jest zamordyzm religijny dla każdego Polaka! Nawet takiego, który głęboko w dupie ma pustynne baśnie niepiśmiennych beduinów...

★★★★★
★★★

★★★★★★★★★★★★

#konfederacja #bekazkonfederacji #k0nfedepis #bekazk0nfedepisu #bekazprawakow #bekazkatoli #bekazpodludzi #aborcja #neuropa #polityka
officer_K - Jedynym co do zaoferowania ma k0nfederacja prorosyjska jest zamordyzm rel...

źródło: 1000006289

Pobierz
  • 38
@officer_K: w programie konfederacji oszacowali, że jeśli zrezygnuje się z wymogu montażu wentylacji grawitacyjnej na rzecz mechanicznej to przeciętna oszczędność to około 35 tysięcy złotych. Koszt instalacji i montażu takiej dla przeciętnego domu (150mkw) to jakieś 27-30 tysięcy, ale ciężko mówić że się oszczędziło taką kwotę, jeśli na to miejsce i tak trzeba zamontować instalacje grawitacyjna za 15 tysięcy. Co ciekawe sam Wawer ciągle myli pojęcia, bo czasami mówi o oszczędności,
co zabawne próbowałem wypytać o to naszego wykopowego „niedoszłego posła” z Konfederacji. I żeby nie było, starałem się faktycznie dowiedzieć o co chodzi. To wjechały fikoły godne olimpiady, obrażanie i nazywanie mnie kłamcą. Taka z nimi rozmowa ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@makaronzjajkiem: ten to jest wyjątkowy dzban. Nazywa samego siebie "ideowcem" ale nie ma nic przeciwko pisowcom, szurom, faszolom, populistom i rusofilom na listach swojej partii. Na
officer_K - >co zabawne próbowałem wypytać o to naszego wykopowego „niedoszłego posła...

źródło: 1000005645

Pobierz
@makaronzjajkiem: chodzi o możliwość wyboru. Zaraz tej możliwości wyboru mieć nie będziesz i będziesz musiał mieć wentylację mechaniczną z odzyskiem.
Twoje wyceny instalacji mechanicznej z odzyskiem i grawitacyjnej są z dupy. W dodatku w problem jest większy w budynkach wielorodzinnych.

@Marek_Licyniusz_Krassus Nikt nie chce obniżać norm, tylko zachamować tempo dokręcacia śruby, bo w tak krótkim czasie wymaganie zeroenergetycznosci od wszyskich nowych budynków dopiero wywinuje cenę ich budowy.
Twoje wyceny instalacji mechanicznej z odzyskiem i grawitacyjnej są z dupy


@Gonzzo: no i mamy pana merytorycznego. Żeby było zabawniej, kwoty które podołałem są ze źródła podlinkowanego przez kandydata na posła z ramienia Konfederacji. No więc tego, możesz bezpiecznie usunąć konto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@makaronzjajkiem: po pierwsze odnieś się do calości.
Po drugie, kwoty dotyczące instalacji grawitacyjnej są 2-3 razy za duże. Nie wiem jakiego źródła użyłeś danych, ale są złe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale ciężko mówić że się oszczędziło taką kwotę, jeśli na to miejsce i tak trzeba zamontować instalacje grawitacyjna za 15 tysięcy.

skąd wziąłeś to 15 tysięcy?
Po drugie, kwoty dotyczące instalacji grawitacyjnej są 2-3 razy za duże.


@Gonzzo: nie są, tutaj masz źródło od pewnego konfederaty. Tutaj jest nawet 21 tysięcy, ale znalazłem też źródła z cenami od 12 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chodzi o możliwość wyboru. Zaraz tej możliwości wyboru mieć nie będziesz i będziesz musiał mieć wentylację mechaniczną z odzyskiem.


@Gonzzo: chodzi o wywołanie reakcji społeczeństwa na podstawie zmanipulowanych. Politycy
@makaronzjajkiem: sam jesteś manipulator wklejać wyliczenia za strony, która zajmuje się handlem instalacji mechanicznych. Zarówno konfederata jeżeli posłużył się tym źródłem jak i ty niewiele rozumiecie chyba na z czego składa się koszt jednego i drugiego systemu. Tutaj koszt grawitacji, patrz jaki niski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://cennikbudowlany.pl/ile-kosztuje-montaz-wentylacji/

W dodatku porównywanie przymusu stosowania systemów wentylacji z rekuperacją, na prąd z stosowaniem azbestu, jest na poziomie manipulacji, o
@Gonzzo: dobre, ale wiesz że do montażu to nie tylko robocizna, ale i materiały. A tamte 5 tysięcy z artykułu to właśnie sama robocizna (co masz wypunktowane, że potrzebne są inne elementy). Z wyborcami Konfederacji taka gadka, wklejanie artykułu bo wartość się zgadza z tezą, a że rzeczona kwota nie dotyczy tego o czym się dyskutuje to nie jest istotne. ¯\(ツ)/¯
@makaronzjajkiem: jasne, koszt kominów, nasad itp to kolejne 15 - 20 tys. XD teza że wentylacja grawitacyjna jest prawie tak samo droga jak mechaniczna z odzyskiem to bullshit, który mógł wymyślić tylko handlarz rekuperatorami. W dodatku pomijamy koszt eksploatacji, który jest nieporównywalnie wyższy i przydałoby się kupić panele PV. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiadomo, że przy grawitacji są straty ciepła większe, ale jak kogoś nie stać, powinien