Wpis z mikrobloga

@Gonzzo: mówiłem o 15 tysiącach, a ty teraz z 20 wyskakujesz. Jak masz wymyślać wartości z tyłka to rzuć 40, a nie się oszczędzasz. Temat jest prosty: twierdzę (na podstawie źródeł), że koszt instalacji grawitacyjnej (montaż + materiały) dla 150mkw to około 15. Ty wyskoczyłaś mi z kwota 5 tysięcy, a jak powiedziałem, że sprawdzam to okazało się ze policzyłeś sama robociznę. A nadal jesteśmy daleko od meritum: gdzie ta
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: Wawer się na tym nie zna, ty też operujesz na źródłach z neta i taka dyskusja nie ma sensu. Z doświadczenia zawodowego wiem na czym polegają różnice i wiem, że ten punkt programu jest słuszny. Obecne przepisy zmierzają w kierunkach, które zmniejszą dostępność mieszkań, bo znacząco wpłyną na koszty budowy i biurokracji okołoinwestycyjnej.
Przykład z domkiem jest trochę bez sensu i chyba jest wykorzystywany żeby przeciętnemu odbiorcy coś w
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: tak, bo jakikolwiek polityk kiedykolwiek zna się na wszystkim, jest specjalistą w każdej dziedzinie życia i bazując na swojej wiedzy podejmuje decyzję xD.
Wawer ma znać ceny dokładne budowania kominów wentylacyjnych, bo jak nie, to postulat dotyczący zahamowania przymusu kupowania rekuperatorów jest nietrafiony.
Tak świat nie działa.
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: uuu, skończyły się zasoby intelektualne.
Od początku piszesz pod tezę w marginalnym temacie, na którym sam się nie znasz, bazując na rozmowie z politykiem, której nikt nie widział xD daj se spokój.
  • Odpowiedz
@Gonzzo: to nie pisz jak ci się te zasoby skończyły. Może uda ci się ich trochę wykrzesać żeby odpowiedzieć na proste pytanie: jaka jest oszczędności na montażu wentylacji grawitacyjnej zamiast mechanicznej z odzyskiem ciepła dla domu 150 mkw? Podaj jakieś źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: czy ty nie umiesz dodać dwa do dwóch?
Koszt komina systemowego i jego wymurowania itp. To koło 5000, zależy ile kominów i jaki jest układ pomieszczeń, na ilu kominach i jak wysokich się skończy.

W systemie wentylacji mechanicznej z odzyskiem możesz kupic rekuperator za 5 lub 15 tys.
Jednostkę wentylacji za 15 lub 40 tys. Itd. Plus instalacja, kanały
  • Odpowiedz
@Gonzzo: umiejetność czytania ze zrozumieniem kuleje w narodzie, ech. Jakieś źródła? Czy przeciętna oszczędność będzie wynosić 35 tysięcy? Możesz zalinkowac źródła z programu, bo przecież tam są, zgadza się? Proste pytania, nie powinieneś mieć problemu z odpowiedzią, a jednak kluczysz i unikasz jednoznacznej odpowiedzi. Głupio jakby wyszło, że w programie Konfederacji są kwoty z tyłka, No naprawdę głupio, a trochę tak to wygląda. Smutne ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: Sam zarzucasz komuś brak wiedzy, a jej nie posiadasz. W dodatku odpowiedz na moje pytanie.

Ceny kominów wysłałem, koszt murowania komina to ok 150-200 zł za mb. W dodatku muruje się go razem ze scianami.
Sam widzisz, że twoje dane o koszcie kominów wentylacyjnych za 15 tysięcy jest z dupy i od tego się zaczęła dyskusja.
Wysłałam tobie również wycinek kosztorysu, czego oczekujesz
  • Odpowiedz
Nie jestem kofederatą.

To twoj tekst z 12:40?

Koszt instalacji i montażu takiej dla przeciętnego domu (150mkw) to jakieś 27-30 tysięcy, ale ciężko mówić że się oszczędziło taką kwotę, jeśli na to miejsce i tak trzeba zamontować instalacje grawitacyjna za 15 tysięcy
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: czy ty nie rozumiesz, że instalacja komina wentylacyjnego sprowadza się do jego wymurowania? Kupujesz komin systemowy za 2000 i murarz go muruje razem ze ścianami za 150 zł za mb wysokości komina.
Tam nic więcej nie ma, żadnego systemu instalacji itp. Grawitacja robi swoje (stąd nazwa), nie ma innych dodatkowych urządzeń czy instalacji.
Czy ty rozumiesz o co pytasz w ogóle?

Jakim cudem to ma być prawie tak samo
  • Odpowiedz