Wpis z mikrobloga

Afera #youtube na wykopie, bo firma chce zarabiać, ale wykopki mają ból dupy o to i odgrażają się, że odejdą.
23, 6 czy nawet 1 PLN to niedopuszczalne, żeby wykopek cebula zapłacił za pozbycie się reklam.

Podobna sytuacja była z Netflix, gdy wykopki płakały, bo im #netflix przestał chodzić na 29 gospodarstwach jednocześnie.

Netflix miał upaść podobno jak teraz YouTube

No nie, to się nie wydarzyło :)
Netflix ma nowych userów, zyski wzrosły a teraz jeszcze cena idzie w górę.

https://www.ppe.pl/news/328713/netflix-oficjalnie-z-podwyzka-cen-banowanie-urzadzen-i-blokowanie-kont-przynosi-znakomite-wyniki.html

Nikt po was nie płacze jak widać :)

#filmy #seriale
  • 12
@vartan: Gdyby google faktycznie zarabiało albo na samych reklamach albo na samych opłatach za premium to spoko, ale jeżeli oni zbierają moje dane które sprzedają, a potem jeszcze chca żeby im za to płaciła to chyba trochę lipa. Teraz jest 20zł, a za chwile bedzie 50.
@vartan: nie chodzi o płacenie, tylko ile oni chcą za "nie puszczanie reklam"

26 zł/mies. to abonament na poziomie usług VOD, a nie za utrzymanie kontentu.

Chcą po prostu niewspółmiernie za dużo jak za fakt, że youtube samodzielnie nie produkuje żadnych treści.
@vartan: Zgadzam się z Tobą. Żyjemy w świecie subskrypcji ale to wiadomo od kilkunastu lat, że taki trend będzie.
Na youtubie jest mnóstwo fajnego contentu - jeśli nie chcesz oglądać reklam to kupujesz premium i tyle. Jak Ci to przeszkadza to po prostu nie korzystaj - jeśli dużo ludzi tak zrobi to zapewne uderzy to w wyniki finansowe, a to one decydują o celach strategicznych firm (przede wszystkim kiedy jesteś na
@Katiee uuu, jakie dane, imię? Email i to co lubisz, po to, aby lepsza reklamę zapodac? A kim ty w ogóle jesteś, bo chyba czujesz się niczym papież. Mnie na Lambo nie stać i nie skomlę

@ChlopoRobotnik2137 nie zrobią tego :) a problem masz z głowy.

@nairamk masz opcje konta rodzinnego, 6 za miesiąc. Mam pomysł inny, postaw serwer, pobierz filmy, udostępniaj ludziom za darmo.

@adeekk1989 miło głos rozsądku poczytać
@vartan:

Mam pomysł inny, postaw serwer, pobierz filmy, udostępniaj ludziom za darmo.


Jakie "darmo" ?

* zbierają dane i nimi handlują
* wyświetlają reklamy za które słono każą sobie płacić.

Nie napisałem że oczekuje darmo, tylko że 23 zł/mies to stanowczo za dużo
5 zł/mies / 60zł rocznie tyle bym zapłacił i to max
@nairamk no to zbierz marudy stąd, zróbcie konto rodzinne i macie po 6 miesięcznie na głowę. O tym piszę przecież!

@nairamk co wy się tak na te dane usraliscie? Idź na rynek i sam sprzedawaj dane
@nairamk no to zbierz marudy stąd, zróbcie konto rodzinne i macie po 6 miesięcznie na głowę. O tym piszę przecież!

@nairamk co wy się tak na te dane usraliscie? Idź na rynek i sam sprzedawaj dane

@GammaQlaff YouTube to przecież to samo co było plus nowe filmy. Podmienili jakieś stare? :)

Ludzie, robicie płacz o 6 PLN na miesiąc (biorąc na Turcję o 1 PLN)