Wpis z mikrobloga

Ale Reddit to jest ściek. Dostałem bana od administracji reddita za złe traktowanie kobiet. Normalnie by były heheszki gdyby nie to, że ja je wcale nie obrażałem xddd. Jakiś typ spytał czy w krajach komunistycznych w ZSRR kobiety miały równe prawa i lepiej im się żyło niż na zachodzie. Ja mniej więcej odpowiedziałem coś takiego, pisze z pamięci. Ostrzegam, że szowinizm się aż wylewa z tej wypowiedzi ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie były lepiej traktowane. Widać to zresztą po tym jak mało z nich zajmowało ważniejsze stanowiska. Rosja była i jest społeczeństwem, gdzie kobiety zajmują niską pozycję społeczną i nawet dzisiaj to widać po tym, że większość kobiet robi za ładne buźki dla ministerstw. Kobiety żyły na zachodzie lepiej dzięki temu, że tworzyły ruchy sufrażystek, które wywalczyły prawa i sprawiły, że społecznie ich pozycja wzrosła. To, że ktoś nagle powie z dnia na dzień, że kobiety są równe mężczyznom, wcale nie sprawi, że tak się stanie z dnia na dzień, kobiety same muszą o to zadbać. Podobny problem jest w Chinach gdzie na przykład niedawno na 23 członków komitetu parti wybranych w zeszłym roku, najważniejszym organie państwa było równo 0 kobiet.


To jak myślicie, za co dostałem tego bana i to na całego reddita? Mówienie, że kobiety w Rosji to maskotki, krytykę chińskiej partii czy w ogóle komunizmu a może sugestie by kobiety same wzięły się do roboty?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #internet #bekazlewactwa #rozowepaski #logikarozowychpaskow #wtf #neuropa #reddit #pytanie #feminizm #kobiety #chiny #rosja #zsrr
  • 19
Ale Reddit to jest ściek. Dostałem bana za złe traktowanie kobiet.


@Kagernak: wielu ludziom sie wydaje, ze na wypoku panuje jakas wielka cenzura i spisek. Ale poza promowaniem neuropkow to jest naprawde wielka ostoja wolnosci i pluralizmu.
Podobnie zreszta w mediach - w Polsce w czasie pandemii zaprszano nawet "szurow", w postepowym zachodzie jako "przeciwnicy" szczepien robili ludzie mowiac ze kara smierci za brak szprycy to przesada i byli niebezpiecznymi ekstremistami
@Kagernak: Zdziwiłbym się jakby to był r/Polska, cokolwiek bym o nim nie mówił, bo jechanie po ruskich, Chinach, czy nawet sowietyzmie powinno być ok, ale wyglądałoby na to że tanki-westoidy po dziś dzień na komunizm złego słowa powiedzieć nie pozwolą, broniąc przy tym ruskich
@Kagernak bo reddit to nowi komuniści obraziłeś ich matuszke , te głupki z zachodu nic nie rozumieją w sprawach komunizmu intego że w raasiji kobiety robią za worki treningowe pijanych mężów w skali takiej ze w Polsce to może 1% tego. Yeb..ć lewusów z reddita.
Mówienie, że kobiety w Rosji to maskotki, krytykę chińskiej partii czy w ogóle komunizmu a może sugestie by kobiety same wzięły się do roboty?


@Kagernak: a to juz zalezy od tego na jakim subie byles ( ͡° ͜ʖ ͡°)