Wpis z mikrobloga

U mamy lat 70 na lodówce od "pani od ćwiczeń"
"Ma boleć, musi boleć"
zawodowy sport to inna bajka,

Ale pytam o amatorski sport czy żeby wygrać zawody o pietruszkę w bieganiu, rowerze czy innym sporcie to musi boleć?
Bo dla mnie to trochę patologia to hasło.
Ale z drugiej strony może dlatego życiówki nie poprawiłem od czterech lat.

#sport #bieganie #rower #mikrokoksy
Slwk_1 - U mamy lat 70 na lodówce od "pani od ćwiczeń"
"Ma boleć, musi boleć"
zawodow...

źródło: IMG_20231014_122128

Pobierz
  • 12
@Sl_w_k_1: jak ktoś nigdy nie ćwiczył to każde niekomfortowe odczucie po treningu nazwie bólem i potem stad takie powiedzonka są

Ból to ból i utrzymujący się i powtarzający się to oznaką złego

Ale jest jeszcze masa odczuć występujących ćwicząc które są naturalne i w zależności od rodzaju treningu przechodzą albo są nieodłącznym elementem
@Stormweaver: nie wiem czy aż takie interwały ostre robiłem.
Ale kiedyś miałem taki finisz że do tej pory pamiętam reakcję mojego żołądka na ten finisz. A byłem wtedy życiówkę.
I ani ten finisz ani to co się działo z moim organizmem po nie kojarzę z bólem.
Ale pytam o amatorski sport czy żeby wygrać zawody o pietruszkę w bieganiu, rowerze czy innym sporcie to musi boleć?


@Sl_w_k_1: to hasło nigdy nie powinno powstać, masz rację jest to patologia. Najlepszy sportowiec to wypoczęty sportowiec. Lokalne zawody o pietruszkę można wygrać i nie musi to być droga męczennika. Dochodzenie do lepszych wyników to ciągły cykl "bodziec treningowy - regeneracja", jak bodziec przerasta możliwości regeneracyjne organizmu to boli, boli coraz
@Sl_w_k_1: jak pewnego rodzaju dyskomfort podczas treningu, czy jakis czas po nim, nazwiesz bólem, to nie ma problemu, bo wtedy właśnie może dochodzić do odpowiedniej stymulacji i po prostu organizm daje informację zwrotną, że przekraczamy jego obecne zdolności adaptacyjne - czasem to dobry a czasem zły sygnał. No i też jest ból patologiczny, czyli raczej coś, czego nie chcemy doświadczać. Tylko aby to dobrze rozróżniać, to należy mieć dobrą znajomość własnego