Wpis z mikrobloga

@bajcik: prędkość internetu: odpytuję po SNMP licznik pakietów na interfejsie WAN mojego routera, a zmieniające się wartości licznika na ich przyrost w czasie przelicza bardzo fajna funkcja "derivatives" w samym HA. (a póki miałem router Ubiquiti, potrzebną wartość dawała mi natywnie sama jego integracja).
Ciśnienie powietrza z kompresora - kupiony na ali czujnik ciśnienia i esphome (od razu załatwiający sterowanie kompresora, znaczy jego wyłączanie, gdy nikogo nie ma w domu lub
@piotress: tablet i konsole - niestety poszedłem na łatwiznę i sprawdzam (ciągnąc potrzebne dane z kontrolera unifi, któego mam accesspointy) ich transmisję sieciową, jeśli przekracza jakiśtam próg - uznaję, że jest włączony. Jest to dość skuteczne w przypadku tableta, bowiem jest używany przez moje dzieci wyłącznie jako terminal internetowy, niestety zawodzi w przypadku obu konsol. Paradoksalnie nie dlatego, że się gra w grę offline i nie wykazuje ruchu, testy wykazały, że
@Jarek_P mam to samo z telewizorem. Cały czas coś wysyła. A chciałem kiedyś w ten sposób ograniczać ilość codziennego czasu mojemu dziecku na tv, oprogramowaniem na routerze. No ale przez to wysyłanie to nie działa.