Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki język bardziej przydatny #francuski #niemiecki i jaki kraj #francja #niemcy gdy swoją przyszłość wiąże z szeroko pojętymi finansami?

#korpo #ksiegowosc #finanse #big4 #audyt #podatki #praca #zarobki #ssc #jezyki #jezykiobce #emigracja #controlling #analitykfinansowy #fintech



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki język bardziej przydatny #francuski #nie...

źródło: artikelbild-berlin-partner-vivatech

Pobierz
  • 11
@mirko_anonim: niemiecki otwiera najwięcej dróg w Europie, jak ci nie wyjdzie w Niemczech to pojedziesz do Austrii, jak tam ci nie podpasuje to Szwajcaria, jak tam ci nie podpasuje to masz właśnie Luksemburg albo malutki kawałek Belgii czy Lichtenstein. Dialekty są, ale hoch deutsch to wewnątrz krajowa lingua franca, jak będziesz gadać z lokalsami to się z nimi dogadasz, nawet w Niemczech to można odczuć jak będziesz gadał z kimś z
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @ProEloKox: a w Lichtensteinie nie jest francuski? a czy to nie jest tak że Niemcy chętniej będą mówić po ang w korporacjach a Francuzi tylko francuski dlatego ten drugi jest bardziej przydatny?

Nie wiem o co chodzi z tym Wojciechem bo zadałem już to pytania z 2-3 razy po czym nie dostałem odp więc zadaje kolejny raz bo zamiast ludzie mi odpisywać to doszukują się jakiegoś typa
@mirko_anonim: liczy się to jaki język jest urzędowy wpisany w konstytucji, prawnie i w jakim regionie. Akurat Lichtenstein to niemiecki. A co do Niemiec, wiesz, tak samo jak i w Szwajcarii czy w Austrii jak jesteś turbo kozakiem w IT/korpo to firma sama może cię przenieść, możesz mieć srodowisko anglo-języczne, ale co z tego jak dokumenty na wynajem mieszkania dostaniesz w języku lokalnym XD poza tym te państwa mają kryzys mieszkaniowy
@ubranyGRUBAS: to pewnie zależy konkretnie od regionu, germanie są bardzo zróżnicowani w zależności od regionu, zdecydowanie bardziej niż Polacy, chociażby jeśli chodzi o język czy kulturę. Podobno Niemcy z rejonów Köln są bardzo przyjaźni a np Szwajcarzy raczej się sami nie odzywają do kogoś nowego i utrzymują przyjaźnie zawarte na etapie szkoły/studiów, ciężko się z kimś zaprzyjaźnić, według opinii z internetu. Oczywiście takie opinie trzeba brać z przymrużeniem oka bo dużo
Luxemburgu.


@ProEloKox: Tu się nie zgodzę. Niemiecki co prawda oficjalnie ma taki sam status jak francuski w Luksie, a luksemburski to de facto taki glorified dialekt niemieckiego, ale praktyka jest inna. Nawet nazwy ulic są wyłącznie po francusku na tabliczkach (lol), tak samo jak język na ulicy w Luksie jako mieście. Po niemiecku widziałem tylko rzeczy w maku i rossmanie xD Luksemburski lepiej, ale najczęsciej tylko FR. Dalej pamiętam jak miałem