Wpis z mikrobloga

Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "referendum"!

Jak to zrobić?

> Przy wydawaniu kart wyborczych odmów przyjęcia karty referendalnej.

> Pamiętaj, aby odmowa została odnotowana w spisie wyborców i pokwitowana twoim podpisem.

> Weź karty wyborcze tylko do Sejmu i Senatu. Zagłosuj w wyborach parlamentarnych.


Jeśli czujecie się niedoinformowani, o jakim referendum mowa i jak brzmią pytania, możesz o nich przeczytać na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Więcej na stronie: https://siecobywatelska.pl/nie-daj-sobie-wcisnac-referendum/


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #jawnewybory
Pobierz WatchdogPolska - Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "r...
źródło: Nie daj sobie wcisnąć referendum!
  • 455
@Watchdog_Polska: A to nie jest tak, że referendum obowiązuje też partie opozycji i jest wiążące dla PO, stąd opozycja robi taka nagonkę na referendum?

Sorry, ale Komorowski też referendum organizował.
A ja zamierzam oddać głos, bo żyję w kraju demokratycznym i chce z tego prawa głosu skorzystać jak dają mi taką możliwość.

Chora jest moim zdaniem wasza nagonka i zarzucanie ludziom, że robią coś złego gdy głosują w referendum.

Podajcie chociaż
Wielcy obrońcy demokracji, a referendum wam nie pasuje


@damienbudzik: Referenda są w porządku, pod warunkiem, że pytanie nie brzmi "czy powiedziałeś już żonie, że jesteś alkoholikiem?". "Referendum" PiS nie ma nic wspólnego z demokracją, a jedynie dalszą polaryzacją społeczeństwa i pompowaniem populizmu do kosmicznego poziomu.
@Watchdog_Polska: Tylko właściwie po co? Te pytania są i tak gównianie zrobione i nawet jakby było ważne to nic by jego wynik nie zmienił. Nie wiem jaka jest różnica między odmową a zagłosowaniem 4xtak. (czy może 3x tak bo z tymi imigrantami to akurat popieram opcje nie)

Ta gadka o jakiejś legitymizacji mi zupełnie nie leży. Cała ta akcja bojkotu wynika z tego, że po prostu PiS wymyślił pytania z dupy
Może to po prostu demokracja jest zła, skoro ci się zdanie większości nie podoba?


@Chehu: Są powody, dla których praktycznie cały świat praktykuje demokrację przez reprezentantów, a nie bezpośrednią. I nie są to tylko powody ekonomiczne. W mojej prywatnej ocenie demokracja powinna być obwarowana pewnymi cenzusami. Zacząć należałoby od tego, że ludzie skazani za przestępstwa, przed odbyciem pełni kary, nie powinni mieć praw wyborczych (podobnie jak w USA). I czy większość
@Watchdog_Polska: Jeżeli uważacie że referendum jest nielegalne to zgłoście to do prokuratury lub pkw. Są organy które się takimi sprawami zajmują. Mogę się założyć o grube pieniądze, że przegracie. Zasady organizowania referendum nie są skomplikowane.
Poza tym co z tego jaki PiS miał plan jeżeli ludzie normalnie zagłosują w referendum to każdej kolejnej władzy da to pogląd na pytania w nim zawarte, czyli bezpośrednio w jakim kierunku są skierowane nastroje obywatelskie.
@Watchdog_Polska: ja absolutnie nie jestem za pisem, mam nadzieję że te ku*wy stracą stołki w tym roku, ale z przyjemnością zagłosuję w referendum, gdzie mam szansę wyrazić w jakiś sposób moje zdanie że nie chcę uchodźców z krajów trzeciego świata w Polsce
@Watchdog_Polska: "Żaden człowiek nie jest nielegalny, a sprawa jest dużo bardziej skomplikowana niż pytanie o mur na granicy."

No ludzie nielegalni nie są, ale ludzie mogą łamać prawo, np. nielegalnie przekraczając granicę. Wtedy są nielegalnymi imigrantami. Ogólnie to nie chciałem głosować bo #!$%@? gwiazdki***, ale mnie zachęciliście do głosowania w tym referendum xd Bywałem w różnych krajach i w polsce jest już zbyt #!$%@?, żeby jeszcze tu wpuszczać ludzi którzy nie
@Watchdog_Polska: Wielcy obrońcy demokracji, a referendum wam nie pasuje, bo by wyszło że ludzie nie chcą tutaj nielegalnych imigrantów xD


@damienbudzik: mogę się mylić, ale nikt nie chce nielegalnych imigrantów. Do tego nie trzeba robić referendum. Dodam jeszcze że nielegalny imigrant nie staje się legalnym kupując wize gdziś na bazarze w Bangladeszu