Wpis z mikrobloga

Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "referendum"!

Jak to zrobić?

> Przy wydawaniu kart wyborczych odmów przyjęcia karty referendalnej.

> Pamiętaj, aby odmowa została odnotowana w spisie wyborców i pokwitowana twoim podpisem.

> Weź karty wyborcze tylko do Sejmu i Senatu. Zagłosuj w wyborach parlamentarnych.


Jeśli czujecie się niedoinformowani, o jakim referendum mowa i jak brzmią pytania, możesz o nich przeczytać na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Więcej na stronie: https://siecobywatelska.pl/nie-daj-sobie-wcisnac-referendum/


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #jawnewybory
WatchdogPolska - Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "r...

źródło: Nie daj sobie wcisnąć referendum!

Pobierz
  • 461
  • Odpowiedz
I tak, zachęcamy żeby nie podejmować karty referendalnej, bo to referendum jest jedynie czystą manipulacją.


@Watchdog_Polska: Jeżeli tak jest to jest to kwestia polityczna a wy rzekomo zahmujecie sie dostepem do informacji i sprawami obywatelskimi ? IKSDE
Wszystkie ręce na pokłaD IOIOIOIOIO
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska Wasze projekcje, bo inaczej tego nazwać nie można mają realny wpływ na frekwencję.

Nie operujecie faktami, operujecie czyjąś narracją. Wy prezentujecie strach przed wynikiem referendum, które wg. Waszych projekcji może zostać źle wykorzystane. W ten sam sposób można deawulowac wszystko i wpisuje się to w politykę totalnej opozycji, czyli nic co nie jest nasze nie jest dobre. To nie są rządy strachem, brawa.
  • Odpowiedz
Nikt nie jest nielegalny, a ludzie przekraczający granicę Polski czy innego europejskiego państwa mają prawo do ochrony i szacunku.


@Watchdog_Polska: Oczywiście, że przestępca naruszający nienaruszalność granicy jest nielegalnym imigrantem. Legalna imigracja odbywa się na przejściach granicznych, nie forsując granicę za pomocą obcej armii
  • Odpowiedz
Jeżeli tak jest to jest to kwestia polityczna a wy rzekomo zahmujecie sie dostepem do informacji i sprawami obywatelskimi ? IKSDE


@wuwuzela1: Ale co masz teraz na myśli? Że dostęp do informacji publicznej i sprawy obywatelskie nie mają związku z referendum? Naszym zdaniem mają. I gołym okiem widać tu brak prawa do informacji i transparentności - brakuje jakiejkolwiek rzetelnej debaty na temat tego, co jest prawdziwymi problemami Polaków i co jest
  • Odpowiedz
Super, ale pytania w referendum nie będą brzmiały w ten sposób, a i tak w Twojej interpretacji nadal są sugerujące, niekonkretne i emocjonalnie nacechowane.


@Watchdog_Polska: a może ja lubię pytania sugerujące, że chcę płotu na granicy i nie chcę nielegalnych migrantów?
  • Odpowiedz
@straga:

a może ja lubię pytania sugerujące


Co kto lubi, to jego prywatna sprawa, ale od państwowego referendum warto jednak oczekiwać obiektywności i tego, że pytania są skonstruowane po to, by naprawdę dowiedzieć się jaką opinię mają obywatele.

super argument. Pytania są be, bo wywołują emocje. Aha.


Oczywiście, że wszystko może wywołać emocje, ale tu wykorzystano to bez żadnych skrupułów - pytania są stronnicze, sugerujące i manipulują emocjami. Każda osoba, która
  • Odpowiedz
ale tu wykorzystano to bez żadnych skrupułów - pytania są stronnicze, sugerujące i manipulują emocjami.


@Watchdog_Polska: przepraszam najuprzejmiej, ale sami robicie to samo (tak, wiem, wy nie organizujecie referendum i wam wolno):
Cytat: "idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "referendum"!"
Tak pobieżnie: bez najmniejszych skrupułów wasza wypowiedź jest zapisana jako rozkaz, a kto wam dał prawo rozkazywać mi w czymkolwiek? Ja sobie nie życzę takich imperatywów nawet nie sugerujących, ale
  • Odpowiedz
@straga: Zrobisz przecież, jak uważasz i jeśli nie chcesz oglądać naszych wpisów, doskonale wiesz na pewno, co zrobić. Znajmy jednak proporcje, jeśli do wpisu na portalu ze śmiesznymi obrazkami chcesz przykładać te same miary, czy nawet do apelu organizacji, co do pytań referendalnych, to nie ma dla nas nadziei. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A nawet jeśli, to naszym subiektywnym zdaniem, wciąż nie jesteśmy na tym samym poziomie,
  • Odpowiedz
to nie ma dla nas nadziei.


@Watchdog_Polska: O, znowu manipulacje z waszej strony. Teraz propagowany przez was rozkaz to tylko "he, he, taki tam wpisik na głupim portalu ze śmiesznymi obrazkami". To dla was również nie ma on znaczenia, prawda? Prawda? A jest dla mnie nadzieja, żebyście - na moje usilne i wielokrotne prośby - odpowiedzieli, zakłamani hipokryci i manipulanci: czy wasza akcja szczucia na sędziego Szymona Marciniaka była podyktowana troską
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: nie mozemy sie kłócic o język bo za chwile dojdziemy do sytuacji gdzie zakaże sie zwrotów które mogą kogoś urazić typu złodziej , prostytutka nawet jesli będą zgodne z definicją języka polskiego. Złodziej pewnie tez by wolał był tak nie nazywany mimo ze kradnie. Kłocic sie mozna o to czy kolor rózowy jest ładny czy brzydki, a nie o definicje powszechnie obowiazujące.
  • Odpowiedz
@Rozkoszniaczek: @drzewnyzwierz @drzewnyzwierz @Watchdog_Polska @missioncritical @Shuwaks @Puuch12 @koniecswiatajestbliski @FrasierCrane @ImMimick @damienbudzik @Wynoszony @Bover

Pytałem się kilka dni temu czemu chcecie bojkotować referendum i mi tutaj nikt sensownie nie odpowiedział.

Pani z Lewicy dziś to zrobiła dzięki :)

"Cieszę się, że referendum w Polsce okazało się nieważne, bo możemy na serio zacząć przygotowywać jakąkolwiek politykę migracyjną"


Źródło

  • Odpowiedz
@mudmen: ale ty głupi jesteś. Ja nie głosowałem w referendum, bo pytania były głupie i nic z nich nie wynika. Pytania były ułożone pod powtórkę narracji z 2015 roku. Odpowiadanie na te pytania legitymizuje tylko narrację skierowaną do takich półgłówków jak ty. Teraz siedź i płacz.
  • Odpowiedz