Wpis z mikrobloga

Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "referendum"!

Jak to zrobić?

> Przy wydawaniu kart wyborczych odmów przyjęcia karty referendalnej.

> Pamiętaj, aby odmowa została odnotowana w spisie wyborców i pokwitowana twoim podpisem.

> Weź karty wyborcze tylko do Sejmu i Senatu. Zagłosuj w wyborach parlamentarnych.


Jeśli czujecie się niedoinformowani, o jakim referendum mowa i jak brzmią pytania, możesz o nich przeczytać na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Więcej na stronie: https://siecobywatelska.pl/nie-daj-sobie-wcisnac-referendum/


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #jawnewybory
Pobierz WatchdogPolska - Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "r...
źródło: Nie daj sobie wcisnąć referendum!
  • 455
@Bogaty_grubas: odpowiem ci najprościej jak się da. Watchdog jest organizacją lewicową i w jej interesie jest aby to referendum było nieważne, a dlaczego? Bo jak będzie ważne to nawet jak się zmieni władza na KO - lewica-TD to niewiele będą mogli zrobić w kwestii emigrantów, emerytur, prywatyzacji bo będzie nad nimi wisiało referendalne 4×nie I prezydent będzie mógł spokojnie wetować. Nic się nie zmieni w powyższych kwestiach. Watchdog wie że większość
@drzewnyzwierz: Chciałbym napisać kilka słów ponieważ czytając komentarze widać wyraźnie że dużo osób nie rozumie o co tu chodzi. Opowiem ci najprościej jak się da. Watchdog jest organizacją lewicową i w jej interesie jest aby to referendum było nieważne, a dlaczego? Bo jak będzie ważne to nawet jak się zmieni władza na KO - lewica-TD to niewiele będą mogli zrobić w kwestii emigrantów, emerytur, prywatyzacji bo będzie nad nimi wisiało referendalne
@m4rcus nie wiem czy to prawda ale słyszałem gdzies ze jak w referendum bedzie ponizej 50% to jego wynik nie bedzie wiążący dla przyszłej władzy i stad to nawoływanie do nie brania udziału...
@Rozkoszniaczek: jaki płacz? wszystkie partie mówią, że na te referendum nie da inaczej odpowiedzieć niż 4 x NIE. Wszyscy wiedzą że wynik będzie ponad 90%. To "referendum" ma calu tylko kolejne wyprowadzenie pieniędzy pis na swoją kampanię i zdobyciu paru głosów przez zadawanie pytań, na które nie da się inaczej odpowiedzieć i których nie ma sensu zadawać, bo wszystkie partie polityczne się zgadzają w tych tematach.
@damienbudzik: Jake referendum? To tak jak byś zapytał czy chcesz być piękny młody i bogaty. Mi nie pasuje że państwo robi z ludzi debili i jeszcze mówi że to wolność. Dziś był news - szykują kolejna promocje na wizy. I w nosie mają to referendum. Nie daj się oszukać że te pytania mają jakieś znaczenie. Ja chcę władzy która nie będzie mnie robiła w balona na każdym kroku i organizowała szopki
@Watchdog_Polska: Głupia porada w stylu dziecinnego zrobienia na złość matce odmrazajac sobie ręce bo nie założymy rękawiczek które ona kazała nam zabrać.

Nie ważne czy jesteś za pis ale robiąc tą głupotę dajecie im i następnym argument, że referenda nie potrzebne bo ludzie i tak nie biorę w nich udziału.

Zabrac wszystkie karty, przeczytać i zaznaczyć to co chcemy a nie pozbywać się praw.
> Przy wydawaniu kart wyborczych odmów przyjęcia karty referendalnej.


> Pamiętaj, aby odmowa została odnotowana w spisie wyborców i pokwitowana twoim podpisem.


> Weź karty wyborcze tylko do Sejmu i Senatu. Zagłosuj w wyborach parlamentarnych.


@Watchdog_Polska: czy komisja wyborcza będzie miała obowiązek postąpić w ten sposób, kiedy poproszę?

Będę głosował w małej miejscowości, zastanawiam się czy nie będą robić problemów i wciskać mi karty, mówiąc że mogę oddać pustą itp. Jeszcze
@Watchdog_Polska: Ale w jaki sposób niegłosowanie w referendum ma niby pomóc? Bo te wszystkie argumenty, które tutaj czytam to albo mleko, które już się rozlało, albo rzeczy, które i tak nie mają wpływu na to, czy ktoś takie referendum w przyszłości zrobi ponownie, czy nie.
@drzewnyzwierz Prawda w oczy kole. Jak trzeba bronić Polaków, bo są ofiarami rasizmu to @Watchdog_Polska udaje, że nie widzi, ale jak trzeba opluć nasz kraj czy naszych obywateli to są pierwsi. Obrzydliwa organizacja działająca pod pozorem słusznych działań i obrony praworządności. Ha tfu!