Wpis z mikrobloga

Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "referendum"!

Jak to zrobić?

> Przy wydawaniu kart wyborczych odmów przyjęcia karty referendalnej.

> Pamiętaj, aby odmowa została odnotowana w spisie wyborców i pokwitowana twoim podpisem.

> Weź karty wyborcze tylko do Sejmu i Senatu. Zagłosuj w wyborach parlamentarnych.


Jeśli czujecie się niedoinformowani, o jakim referendum mowa i jak brzmią pytania, możesz o nich przeczytać na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Więcej na stronie: https://siecobywatelska.pl/nie-daj-sobie-wcisnac-referendum/


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #jawnewybory
Pobierz WatchdogPolska - Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "r...
źródło: Nie daj sobie wcisnąć referendum!
  • 455
@Gluptaki: A gdzie te setki tysięcy imigrantów, którzy dostali te lewe wizy ? Z tego co piszesz to ja bardziej wnioskuje, ze ty sam sobie wmawiasz co masz a czego nie masz robić, bo ja kompletnie nie widzę, żeby PIS mi cokolwiek narzucał. Żeby nie było, niespecjalnie zamierzam głosować na PIS za to wiem, że szary człowiek nie powinien wiedzieć jak robi się politykę, bo połowa tych rzeczy byłaby dla nas
@Watchdog_Polska: jezeli mowisz ze zaden czlowiek nie jest nielegalny (chyba, ze ten jeszcze nienarodzony, ten akurat jest nielegalny :)), podwazacie wszystkie przepisy wizowe, paszporty, strefe Schengen itd. Jezeli wy macie w nosie te przepisy to ja mam w nosie przepisy o podatkach i ograniczeniach predkosci np. Zadna predkosc nie jest nielegalna.
@zgubiles_sie_jelonku:
@Wynoszony
Zgodzę się z @Watchdog_Polska, że pytania są tendencyjne i jednocześnie zbyt ogólne.

Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?


To pytanie jest nacechowane strachem, wysnuwanie wniosków jakoby Polacy (w domyśle - zwykli obywatele) mieli jakąś kontrolę na sektorami gospodarki, gdy ta jest w rękach partii rządzącej.

Możemy odwrócimy pytanie:

Czy popierasz upaństwiawianie majątku prywatnego, prowadzące do centralizacji
To pytanie jest nacechowane strachem,


@Wolfers: Przestań wciskać kity. Ich jeszcze rozumiem, mają za to płacone. Ale samemu za darmo robić krecia robotę? Ważne w tym referendum jest jedno pytanie o migrantów i ono wywołało ból tyłka członków tej jaczejki. Gdyby tego pytania o migrantów nie było, wszyscy to referendum mieliby gdzieś.
@Watchdog_Polska: co wazniejsze w tym roku jest zmiana i nie mozna odmowic podpisania sie (nawet jakby ktos mial polamane obie rece). Z podpisu mozna zwolnic jedynie zaswiadczenie o niepelnosprawnosci. Wiec efektywnei jak ktos nie chce brac w jakims glosowaniu to komisja wpisuje w ktorych nie bierze, zbiera podpis od glosujacego i wydaje karty.
To pytanie jest nacechowane strachem, wysnuwanie wniosków jakoby Polacy (w domyśle - zwykli obywatele) mieli jakąś kontrolę na sektorami gospodarki, gdy ta jest w rękach partii rządzącej.


@Wolfers: A aktualna kampania wyborcza nie jest nacechowana strachem i czy w związku z tym nie powinniśmy (idąc dalej tą logiką) odmówić przyjęcia kart do głosowania w wyborach...? Bo mnie ciągle się straszy, że jak zagłosuję na Tuska to Polska straci suwerenność, a jak