Wpis z mikrobloga

@200Amra: @czarny_matt94 We Wrocławiu przy obecnych technologiach zrobić metro dałoby się spokojnie to ogarnąć.

Tylko, że Metro nie ma większego sensu skoro mamy mega gęstą sieć połączeń kolejowych i dworców w mieście. Trzeba byłoby w takim wypadku dorobić znacznie mniej torów bo brakuje niewielkich łączników.

@Anakee Moglibyśmy mieć SKM-kę na sterydach, ale to trzeba by było trochę pomyśleć w tym mieście. Już nawet nie wspominam o tym, że można by jakby
Wrocław wcale nie powinien mieć kolejnej obwodnicy.


@Darth_Gohan: Przecież macie A8 i A4. Faktycznie trochę dziwne, że od wschodu jest mało i to w standardzie poniżej S, ale to i tak bardzo dużo.
@Morf: Poczytaj badania na ten temat. Jeśli ludzie dostają komunikacje zbiorową która ma sens wybierają komunikację zbiorową bo jest im wygodniej. Tak pewnych osób nie przekonasz nigdy, ale to nie znaczy, że nie może być łatwiej.

@Piastan No oddali i można jechać 20 km/h i przynajmniej teraz Nowy Dwór ma sensowne połączenie z miastem. Tak lepiej by było jakby na moście tramwaj mógł jechać 50 km/h. Natomiast nie ma co twierdzić,
@Darth_Gohan: Wrocław to trochę nie moje okolice, ale też dojeżdżam do pracy 30km. Autem zajmuje mi to 30 minut. Sensownego połączenia kolejowego - brak. Z domu na dworzec mam 10 minut z buta, do pracy z dworca też 10 minut, połączenie z przesiadką to wychodzi 50minut. sumarycznie 1h10m lekko.
Ostatnio coś pojawiły się plany zrobienia właśnie SKM, którym mocno kibicuję, bo chętnie przesiądę się na pociąg. Bilet(kwartalny) na obecne połączenie kosztuje
@Darth_Gohan: nie rozumiesz planu. Jako że jest to miasto zarządzane przez Klaunów, chcą oni dostosować miasto do klaunich potrzeb. I tak, wkrótce, wszystkie drogi zostaną zlikwidowane i powstaną tęczowe ścieżki rowerowe, na których będziemy radośnie jeździć motocyklami, żonglując w obowiązkowych uniformach Klaunów XD
Tak we Wrocławiu trzeba dalej zwężać drogi żeby zostawić je rowerzystom. Najlepiej tak jak chcą tego aktywiści w samym centrum na Świdnickiej.


@Darth_Gohan:

Korki na autostradzie pod miastem - są

przyczyna według wykopka: zwężanie ulic w centrum


XD Nie wiem jak możesz przy takich nawet całkiem okej postulatach (jak to że autostrady jak te we Wrocławiu mogą mieć po 3 pasy, ale na newralgicznym węźle relacja o największym ruchu ma nagle