Wpis z mikrobloga

Czemu te renty są tak niskie? ZUS orzekł, że jestem całkowicie niezdolny do pracy, a daje mi 1445 zł. Na co mi ma to starczyć? Koszty eksploatacyjne + fundusz remontowy we wspólnocie mieszkaniowej, to 750 zł miesięcznie, do tego rachunki za gaz i energię. Miesięczne koszty stałe to ok. 1000 zł, czyli zostanie mi 445 zł na cały miesiąc. A co jak mi się buty rozwalą? Jak ktoś jest serio (nie udaje) całkowicie niezdolny do pracy, to powinien dostawać minimalną krajową, a osoby pracujące powinny zarabiać więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°) DPS nie jest rozwiązaniem, bo to forma więzienia. Jak rodzice umrą, to dostanę po nich mieszkanie, ale mam siostrę, która będzie chciała swoją część, a ja nie będę miał z czego jej spłacić. Czarno to widzę. Na ciecia aktualnie nie idę, bo mam zmiany nowotworowe na nerce i trzustce i idę do szpitala. Po śmierci rodziców zgniję w nędzy. Często myślę o tym w nocy i nie mogę przez to spać.
#renta #przegryw
  • 58
@PfefferWerfer: ja zgadzam się z Tobą z tym co piszesz.
Mi chodziło o to że nie wiem, może pośrednictwo pracy powinno działać tak że właśnie ten organ miałby pokazywać człowiekowi tą "wędkę" i że tak się w ogóle da. Chodzi mi o to że człowiek który może nie ma takich horyzontów, nie wie nawet że coś takiego da się zrobić. Coś jakby nie wiem zapytać rolnika albo pilota, no to dla
Jesteś wystarczająco bystry żeby pisać składne zdania na wykopie, ale jesteś już niezdolny do pracy żeby musieć dostawać rentę? Praca zdalna jako jakiś copywriting/AI content generator I spadaj do roboty.


@PfefferWerfer: Kolejny, któremu się wydaje, że składne przelewanie swoich myśli na tekst, automatycznie oznacza, że ktoś jest w stanie wykonywać pracę zlecaną przez kogoś innego xD I jeszcze do tego sugeruje jakiś copywriting, gdzie OP by musiał wymyślać jakieś rakowe teksty,
@yhbgrobdoivbvwamsv jakbyś nie wiedział idioto to chcąc nie chcąc każdy z nas się składa na socjal (tzn ja już nie bo nie pracuje w Polsce ale pracowałem) pozatym prywatnie wspieram różne fundację o czym nie muszę się rozpisywać i nie mam problemu jeżeli część moich pieniędzy idzie dla potrzebujących niestety polski rząd woli rozdawać pieniądze madkom i ukrom niż ludziom którzy są niezdolni do pracy zarobkowej.
jakbyś nie wiedział idioto to chcąc nie chcąc każdy z nas się składa na socjal (tzn ja już nie bo nie pracuje w Polsce ale pracowałem) pozatym prywatnie wspieram różne fundację o czym nie muszę się rozpisywać


@Hope777: no to jak widac za malo wspierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale coz, masz znieczulice i nie obchodzi cie czy ludzie maja co jesc
@yhbgrobdoivbvwamsv o czym ty rozmawiasz chłopie? Na siłę jadem chcesz pluc? Jaki mam wpływ na to jak polski rząd dysponuje pieniędzmi ? I pomagam jak mogę ale niestety sam świata nie zbawię ale zawsze taki Polaczek kretyn musi chcieć zabłysnąć i wysrywac swoje mądrości ciekawe co Ty w tym temacie robisz ?
I pomagam jak mogę


@Hope777: no niezbyt, bo zamiast pisac wysrywy na wypoku mozesz zajac sie praca zeby ludzie nie chodzili glodni xD

ale zawsze taki Polaczek kretyn musi chcieć zabłysnąć i wysrywac swoje mądrości ciekawe co Ty w tym temacie robisz ?


@Hope777: ladnie o sobie piszesz - Polaczek kretyn #!$%@? jak to trzba robic wiecej i dbac o innych tylko jak przychodzi do niego osobiscie to co on
Jak rodzice umrą, to dostanę po nich mieszkanie, ale mam siostrę, która będzie chciała swoją część, a ja nie będę miał z czego jej spłacić.


@dziobnij2: widzisz, Twoja siostra nawet nie będzie chciałą CI pomóc (rodzina) - a wymagasz aby reszta społeczeństwa byłą bardziej wyrozumiała?