Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam centrowe poglądy, a jednocześnie jestem przeciwny gynocentryzmowi i wspieram #prawamezczyzn. Na #jdg chciałbym mieć dobrowolny ZUS i rozliczanie składki zdrowotnej na starych zasadach. Mile widziany byłby niższy podatek Belki i legalizacja niektórych substancji psychoaktywnych np. w celach terapeutycznych. Poza tym, cenię ogólny rozwój, stabilność instytucji i czyste środowisko. Mam dylemat pomiędzy:

1) zagłosowaniem na #trzeciadroga (aby nie spadli pod próg 8% - by obóz rządzący nie uzyskał samodzielnej władzy),

2) zagłosowaniem na #koalicjaobywatelska (aby wyeliminować ryzyko podkupienia posłów przez obóz rządzący i jego III kadencji, choćby w rządzie koalicyjnym - Miller niedawno tweetował, że KO musi wygrać wybory),

3) olaniem wyborów (wszystkie opcje są krindżowe i gynocentryczne w lewicowym bądź prawicowym wydaniu, będę się źle czuć głosując na kogokolwiek). Jest też bardzo duża szansa, że mój głos nie zmieni nic.

#konfederacja odpada ze względu na wysokie stężenie osób o radykalnych/prorosyjskich/foliarskich poglądach, ogólną niesłowność i populizm (nie wiadomo, który postulat jest żartem), dość wysokie ryzyko uformowania koalicji z PiS, i brak konkretnej oferty dla mężczyzn (wiek emerytalny niewyrównany, służba wojskowa obowiązkowa, brak postulatów dot. równych szans, etc).

Co robić? Z jednej strony trzecia kadencja aktualnego obozu to poważne zagrożenie stabilności państwa i praw obywatelskich, a niepójście na wybory czy głos nieważny to prawie jak głos na PiS, z drugiej - rządy opozycji dają tylko częściowe gwarancje naprawy, w 2025 prezydentem najprawdopodobniej zostanie Trzaskowski, a mężczyzna o niskim statusie jest aktywnie dyskryminowany i pogardzany przez ten układ.

Co robić?

#pytanie #wybory #lewica #prawica #pis #po #ko #psl #holownia #lewica #konfederacja #polityka #centryzm #redpill #blackpill



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam centrowe poglądy, a jednocześnie jestem p...
źródło: maxresdefault
  • 9
@mirko_anonim: Z pamięci jadę: trzecia droga dobrowolny zus, skladka na starych zasadach, psl chcial wycofania belki, medycna marihuane jak dobrze pamietam opozycja poza pisem i konfa popierali. Były dwa głosowania w sejmie jakoś z dwa lata temu. Generalnie opozycja z konfa działa w klubie ds legalizacji marihuany. Trzecia droga jak dobrze pamietam to mocno w te eko tematy cisneli ale nie podam szczegołów

KO - nie musi wygrać, Miller pisze głupoty;
@mirko_anonim: zagłosować na KO lub TD przy czym ważniejsze jest przekroczenie 8% przez TD niż to aby KO było pierwsze

Jeżeli KO będzie pierwsze to w sumie nic się nie stanie, bo
1) KO prawdopodobnie i tak będzie miało mniej posłów od PiS-u
2) Duda prawdopodobnie i tak wskaże na premiera pisiora, i dopiero w drugiej turze wyborów premiera sejm będzie mógł zdecydować o premierze

Jest też bardzo duża szansa, że
✨️ Autor wpisu (OP): @oraczNieDobrocz @Imperator_Wladek

Czyli pozostaje jedynka TD na liście do Sejmu, a co z Senatem? Do wyboru mam PiS, Bezpartyjnych Samorządowców (pewnie pod progiem), Konfederację (Ruch Narodowy) i Nową Lewicę w ramach paktu senackiego. Nie przemogę się do lewicy, co robić?

@Wizun Zgadzam się z Tobą co do minimalnej wiarygodności tzw. demokratycznej opozycji, po prostu wydaje mi się całościowo lepsza niż alternatywa - III kadencja aktualnej władzy, bez
@mirko_anonim:

a co z Senatem? Do wyboru mam PiS, Bezpartyjnych Samorządowców (pewnie pod progiem), Konfederację (Ruch Narodowy) i Nową Lewicę w ramach paktu senackiego. Nie przemogę się do lewicy, co robić?


Jeżeli nie chcesz przemóc się głosując na Lewicę w ramach paktu i na PiS też nie zagłosujesz, to w takim przypadku cokolwiek zrobisz będzie bez różnicy. Nie wiem w którym okręgu jesteś i nie chce mi się zgadywać, ale na
@mirko_anonim: Najwięcej o konfederacji ludzie mają informacji nie od konfederacji a od ich przeciwników.

- ZEROWA zdolność koalicyjna z pisem, korwin by się przekręcił jakby jego partia weszła w sojusz z komuchami. Narodowcy to samo, argument, że narodowcy mają z pisem po drodze, bo katotaliban jest inwalidą. Zakładając katotaliban u narodowców (co jest kłamstwem, gdzie nawet Braun fanatyczny katolik, tak samo silnie związany z katolicyzmem jak z wolnościami osobistym inb4 aborcja,