Wpis z mikrobloga

Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma po roku dwóch użytkowania wpadłam w kilka tysięcy długu... Na szczęście obecnie mam już wszystko pod kontrolą jest git. Masakra bo nawet nie wiedziałam że to się dzieje. Już pospłacałam wszystko prawie, zostało mi może z 900zł za 2 miesiące do spłaty więc szczegół... Ale totalnie nie byłam świadoma jak to wpływa na płynność moich finansów. Poza tym nie wyraziłam tych nowych zgód związanych ze zmianami w prawie, że by korzystać z np. PayPo muszę zaakceptować weryfikowanie zdolności kredytowej, więc od jakiegoś czasu nie korzystam z tego i wam też radzę się nie bawić w kredyty pożyczki jak ktoś nie ma głowy do finansów.

To działa tak że myślę "oooo jaka fajna torebka za 800zł, spokojnie sobie przez 4 miesiące po 200zl spłacę". I tak #!$%@? kolejne dwie trzy rzeczy, do tego jakieś ciuchy na Allegro i robi się w sumie 1200zł raty co miesiąc, a swoje zachcianki mam i jak wynikają dodatkowe koszty, jakieś OC auta 1100zł albo z zaskoczenia nadchodzą skumulowane rachunki to nagle się okazuje że robi się cienko... Także ja zmieniam podejście i zaczynam dbać o finanse, mimo że mam duuużą poduszkę bezpieczeństwa (tyle że w nieruchomościach) to bieżące koszty potraktowałam lekceważąco, no i dało mi to dużo nauki na przyszłość. I przekonanie że muszę dużo więcej zarabiać bo lubię kupować:)

#finanse #allegro #przemyslenia #kredyt #biznes #ekonomia #pieniadze
AIicja - Przez te płatności odroczone typu PayPo i Allegro Pay zupełnie nieświadoma p...

źródło: 22

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
  • 13
@AIicja do 10 października możesz zwiększyć limit do 7000 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)

jak dzielisz zakup na 3 raty to jest chyba dalej 0%, nie wiem co w tym złego
  • Odpowiedz
  • 1
@mkorsov: dla mnie to jest pułapka, myślę że wiele osób tak jak ja się może nagle zorientować jak to działa i może się okazać że jest za późno i będzie kłopocik
  • Odpowiedz
@AIicja: to się leczy. Ja korzystam z Allegro Pay i sobie chwalę. Spłacam w zasadzie po otrzymaniu towaru i jak sprawdzę, że wszystko jest git zamiast czekać do ostatniego dnia terminu.

"oooo jaka fajna torebka za 800zł, spokojnie sobie przez 4 miesiące po 200zl spłacę".


Bez komentarza xD Lecz się
  • Odpowiedz
  • 21
@przegryw_z_piwnicy: a ty nie potrafisz rozmawiać kulturalnie? Sama przyznałam że zachowałam się nierozsądnie.

Leczyć to się mogą osoby faktycznie zaburzone które nie mają autorefleksji. Może tobie też by się przydało.
  • Odpowiedz
Leczyć to się mogą osoby faktycznie zaburzone które nie mają autorefleksji. Może tobie też by się przydało.


@AIicja: widać nadal nie masz autorefleksji ¯\(ツ)/¯

Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego kupujesz torebkę za 800 zł., skoro Cię na nią nie stać? To się nazywa zakupoholizm
  • Odpowiedz
No cóż. Żyłaś ponad stan, a teraz PayDay XD


@CandyToy: a mnie każe się leczyć xD Ja korzystam z Allego Pay, bo np. kupuję buty i nie wiem, czy będą pasowały. Jak pasują, to spłacam, jak nie, to zwracam. A nie że kupuję buty, bo mi się podobają, ale nie mam na nie kasy, ale sobie jednak kupię, lol
  • Odpowiedz
">I przekonanie że muszę dużo więcej zarabiać bo lubię kupować:)"

@AIicja: oho czuje niedługo będzie mlm i za 2 lata post w tym stylu ale już na inny temat xDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@AIicja: To teraz wyobraź sobie, że żyjesz w takim JuKeju i tam okres bezodsetkowy na kredytówce masz nie jak u nas 2 miechy (bez dnia) tylko cały rok. Płyniesz i nawet nie wiesz kiedy. Wszystko dla ludzi...byle rozsądnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AIicja: ohui, nie wierzę że ktoś się na to łapie xD I to jeszcze przy duperelach w internecie, a nie jakichś większych, kryzysowych zobowiązaniach.
Przecież to trzeba mieć siano we łbie, żeby się ładować w jakiekolwiek zobowiązanie, skoro rozjeżdża cię jeden "większy" (1100 za OC :DDD albo pewno prąd/gaz co 2/3 miesiące) wydatek xD toż to nie trzeba być ekonomistą, żeby wiedzieć by w takiej sytuacji nie ładować się w jakiekolwiek
  • Odpowiedz