Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy 100 tys. oszczędności u 30-letniego przegrywa to dużo czy mało?
Może i niektórzy rówieśnicy nie mają takich oszczędności ale za to mają -> mieszkanie, samochody, domy czy inne dobra materialne.
Z drugiej strony nie mam co robić z tymi pieniędzmi.. żyje ze starymi na minimum bo mam małe potrzeby. Nie wiem na co miałbym wydawać? Jedyne co robię to odkładam i odkładam..

#przegryw #oszczednosci #oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie #zarobki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy 100 tys. oszczędności u 30-letniego przeg...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 11
@mirko_anonim: generalnie pominę ile ja posiadam w Twoim wieku, ale wyobraź sobie, ze właściwie nie stać Cię nawet na wkład własny na mieszkanie w większym mieście. Nie patrząc już nawet na ewentualnie wykończenie itp. 100k w obecnych czasach to nie jest dużo, zwłaszcza w przypadku kiedy mówisz, ze mieszkasz z rodzicami i na nic nie wydajesz.
@Talarsson: Pytanie jaką ich majątek ma wartość netto. Jeśli ktoś ma 200k kredytu na mieszkanie, które jest warte powiedzmy 600k, to można założyć, że ich są 400k na plus. Do tego "minusa" pewnie piłeś. Dodatkowo, to że ktoś ma kredyt, nie oznacza, że nie ma oszczędności i/lub innych inwestycji.
OP przy minimalnych kosztach życia ma odłożone 100k pln. Faktycznie wiele osób nie ma nawet tyle, ale z drugiej strony, nie są
@mirko_anonim: i duzo i malo jednoczesnie. Za malo, zeby twoj styl zycia ulegl drastycznej zmianie ,ale z kolei tyle kasy daje poczucie bezpieczenstwa w razie utraty pracy. Masz 30 lat i mieszkasz z rodzicami - to jest najwiekszy problem.