Wpis z mikrobloga

najważniejsze że wiadomo co próbujesz przekazać, a że słówka czasem zabraknie albo akcent #!$%@? to nic


@Wodzigrzmot: Zależy. Jak rozmawiasz sobie z kolega albo z recepcjonista na wakacjach to możesz tak mówić. Jak jesteś pracownikiem, który od czasu do czasu ma coś wydukać po angielsku - tez możesz. Ale ludzi strasznie stresuje brak lekkości w mówieniu, okropny akcent czy braki w słownictwie gdy muszą zachować profesjonalizm. Jest wiele stanowisk, gdzie nikt
@Ayessare: nie zgadzam się, wystarczy wspomnieć, że "english is not my native language" lub "sorry for my bad english" i wsio jest jasne, liczy się gest, że próbujesz porozumiewać się w języku rozmówcy i musiałby być kompletnym bucem, żeby uważać obcokrajowca za debila, bo ten nie umie się tak płynnie wysławiać ¯\(ツ)/¯
@Deadend: Nie wiem czemu kłamiesz ludzi, można nawet łamanym angielskim pisać powieści czy książki. Nikt z dnia na dzień nie zostanie anglikiem ani nie wyrobi sobie mind setu tylko to się wypracowuje latami. Ja napisałam tekst łamanym gaijinowym angielskim bez studiowania takim jakiego używam i żyje nawet mam polubienia, a na angielskim bym miała jedynkę bo nie użyłam wszystkich możliwych czasów i gdzieś tam pewnie były wpadki gramatyczne.

Szczególnie w dzisiejszych
@Deadend: Jak masz problem gadać po angielsku polecam dwie rzeczy
1. Lekko się podpić, żeby alkohol zmiękczył stres
2. Gadać tylko z ludźmi z którymi nie dogadasz się w inny sposób

Jak próbuje gadać z Polakiem po angielsku to jak #!$%@? dysmózg odgrywam No to hał aj ken tejk #!$%@?, jak raz mnie złapał anglik na rynku w Krakowie i obaj byliśmy po kilku piwach to gadałem z nim jakbym mieszkał
no tylko rozmówca ma Cie wtedy za głupszego niż jesteś i rozmowa to wysiłek dla obu stron


@Ayessare: to zależy. Jeśli brakuje Ci slow w poważnym biznesie, to będzie to źle przyjęte. Jeśli natomiast jestes na wakacjach i chcesz kupić dywan, to sprzedawcy nie będzie przeszkadzało, bo on chce tylko uzgodnić cenę dywanu, spróbować przekazac zalety produktu i go sprzedać, więc tu jest stosunek neutralny. Pozytywny osiągniesz w sytuacji, gdy ktoś