Wpis z mikrobloga

http://dbajokosci.pl/ - Program polityki zdrowotnej, profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy dla mieszkańców województwa wielkopolskiego.
Z programu mogą skorzystać:
- Kobiety, które ukończyły 65 lat,
- Kobiety w wieku 40-64 lata, o ile stwierdzono u nich co najmniej jeden z poniższych czynników ryzyka: [...],
- Mężczyźni, którzy ukończyli 75 lat. (po objęciu działaniami całej populacji kobiet)

Aha xD

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #niebieskiepaski
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Furox @Eustachiusz a dlaczego kobiety powyżej 65 lat mogą na równi z tymi 40-60 lat z grupy podwyższonego rysykaa faceci na końcu?

70 kobiet na 100 zdrowych może się przebadać przed 8 facetami na 100 którzy są chorzy. Ponad połowa z facetów w wieku 75 lat już nie żyje. Facetów 75+ jest 2x mniej niż kobiet 75+ i 5x mniej niż kobiet 65+

Podsumowując faceci których jest 5x mniej (nie licząc kobiet z grupy ryzyka 40-64) są na końcu kolejki bo 4x rzadziej chorują na
  • Odpowiedz
- Mężczyźni, którzy ukończyli 75 lat. (po objęciu działaniami całej populacji kobiet)

czyli dopóki pozostanie choćby jedna nieprzebadana kobieta, to nie mogą przebadać ani jednego mężczyzny ()
  • Odpowiedz
Nie szukaj spisku gdzie go nie ma. 80% chorych to kobiety, które zapadają na osteoporozę o wiele wcześniej niż mężczyźni. Oczywiście są wyjątki, ale tutaj akurat statystyka ma rację i stąd takie ukierunkowanie.

To tak jakby oburzać się na to, że facetom cycków nie badają, bo też mogą mieć raka sutka.

Daj spokój mirek.
  • Odpowiedz
@MirkoManx: Koniec końców OP może przesadza bo większość przypadków osteoporozy dotyczy kobiet, ale na koniec dnia w kraju w którym ma największą różnicę a przewidywanej długości życia między mężczyznami i kobietami w ue która może niedługo wzrośnie do 10 lat, na profilaktykę NFZ wydaje 60% na kobiece choroby; a inne akcje jak ta tutaj też w większości są skierowane do nich.

A u nas nawet na raka prostaty nie stosuje
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: @peszek_leszek zachorowalność czy wykrywalność? Bo jak się określi takie warunki badań to potencjalni niewykryci pacjenci sami się przekręcą bo nikt nie zdąży ich zbadać przed śmiercią a przy kobietach będą leciały cyferki.
  • Odpowiedz