Wpis z mikrobloga

Chcialem nawiązać do wypadku do którego doszło w okolicach Piotrkowa, gdzie rozpędzone BMW (być może nawet blisko 300kmh) wjechało w tył innego auta, które następnie spłonęło razem z trzy osobową rodziną. Pomijając kontrowersje związane z samym sprawca, że to osoba kryta. Itd to przerażają mnie komentarze troglodytów, którzy przypisują współwinę kierowcy Kia. Wiem, że debila z 20IQ nie przekona się argumentami, a państwo nasze toleruje bandytów drogowych.. ale może normalni, ale niedoświadczeni kierowcy sie chwile zastanowią. Jadąc wielokrotność prędkości ponad limit, stajecie sie sprawca wypadku bez znaczenia co inny kierowca zrobi. Zawsze należy brać pod uwagę, że może wydarzyć sie coś niespodziewanego na drodze, zawsze trzeba mieć margines na popełnienie błędu (swojego lub innego kierowcy). Jeśli jedziecie drastycznie ponad limit inni uczestnicy ruchu mogą nawet nie rozpoznać waszych zamiarów, prędkości itp. Powodujecie wiec śmiertelne zagrożenie. Jeśli ktoś podaje przykład Niemiec, że tam nie ma limitów na autostradzie i jakoś jeżdżą to chyba nigdy w Niemczech nie był. Odcinków bez limitów jest stosunkowo niewiele i zazwyczaj są to miejsca z minimum trzema pasami. Dwa nawet odcinki bez limitów maja prędkość zalecaną (130kmh) i w momencie przekroczenia tej prędkości i spowodowaniia wypadku oznacza spore kłopoty. Miejsca z limitami z kolei maja tolerancje do 3kmh (przekroczenie o więcej oznacza mandat.
Polskie drogi nie należą do najniebezpieczniejszych w Europie dlatego, że są złe, ale dlatego że mentalność kierowcy nasz naród chyba wziął ze wschodu. Totalne zdziczenie, jazda ponad limit, niezachowanie odległości zabawa w dawanie nauczki tym co popełnili błąd. To jest codzienność. Nie bądźcie debilami, nie narażajcie życia innych. Czy idąc po chodniku szybciej niż inni tez podchodzicie blisko do wolniej idących osób tak żeby poczuli wasz oddech na karku? Jeździcie rozważnie.
#polskiedrogi #polska #motoryzacja #wypadek
  • 29
  • Odpowiedz
@markus666: To ja napiszę jeszcze raz, bo widzę że siebie nawet nie rozumiesz: w Niemczech nie ma limitów i jakoś wypadków nie ma.

Tam gdzie jest limit to tolerancja wynosi pewnie z +15km/h. Widać że TY nie byłeś w Niemczech bo nie masz zielonego pojęcia jak tam jazda wygląda xD

Na Polsce jest tyle wypadków WŁAŚNIE DLATEGO że jeżdżą po drogach takie nieogary jak ty. Napisałeś taki długi wysryw i w
  • Odpowiedz
@cwlmod: Sranie w banie. Skoro jest bez limitu to ktoś może się spodziewać że ktoś będzie #!$%@? ile fabryka dała. U nas nie spodziewasz się że jakiś imbecyl będzie jechał 2x więcej niż ograniczenie.
  • Odpowiedz
  • 13
@cwlmod: xD wiedziałem że znajdzie się troglodyta. Jestem co dwa tygodnie w Niemczech, rocznie robię ponad 100kkm. Takich zwierząt jak ty jest na pęczki tylko po polskiej stronie.
  • Odpowiedz
  • 2
@MojStaryToFanatykTeoriiSpiskowych: 130km/h taki jest standardowy limit i prędkość zalecana. Natomiast w okolicach miast często jest 100. Wiele odcinków ma limit 120 jeśli pada. Itp. Autostrady bez limitu to legenda z lat 90. W tej chwili to nawet nie przypomina dróg bez limitu, bo nawet jak masz odcinek to przy zjeździe lub jakiejś wiosce może się pojawić 120kmh i fotoradar wiec nawet nie zdążysz z tych 200 dohamowac. Później Polacy płaczą ze
  • Odpowiedz
@Jacek12 No pewnie. Ja nie bronie pajaca jadącego 300km/h bo to jest ryzykowne nawet na niemieckich drogach, a co dopiero u nas.

Ja jestem tylko uczulony na laików zwalających wszystko na przekroczenie limitów predkosci. Wszyscy to u nas robią bo mamy dobre drogi, a nowoczesne auto z palcem w tyłku jadą na limicie. Jazda 180 na autostradzie to żaden wyczyn
  • Odpowiedz
@markus666 Jak na razie to to ie udowodniłem bycie troglodytą i miernotą drogowym. To że tak mnie tylko nazwiesz nie ma żadnego znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piwakk oooo znowu obudził się czołowy miernota drogowy na wykopie czyli @piwakk ktory na przejsciu potrącił pieszego, a jak wsiada do obcego auta to pierwsze co robi to gaz do dechy xD

Nie ma to jak patol którego tyłek boli tak bardzo, że próbuje wszedzie mnie wyśmiać tylko że te twoje fotki nie maja nic kompromitującego mnie xD

Jeszcze się taki nie znalazł, ktory by mnie metytorycznie zagiął ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@cwlmod: Wiesz, że jeśli tyle osób w tym wątku pisze, że jesteś idiotą, to coś w tym musi być?


@macias-mackowiak: Dobry argument, taki nieposiadający żadnego sensu. Większość ludzi to debile, a debile o tym nie wiedzą, więc nie dziwię się, że tego nie wiesz.
  • Odpowiedz