Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiego narzędzia używa się u was, lub sami planujecie używać do zarządzania zadaniami?
Czym się kierujecie oceniając takie narzędzie, poza ceną ;) jako wybierający, a czym jako użytkownik?
Naszedł mnie kaprys dorzucić taką tabelkę https://github.com/O-ovo-O/wykop_faq/blob/main/prog/zadania/tasks-tools-comparison.md do faq

Accelo
Airtable
Any.do
Asana
Atlassian Jira
Basecamp
BIGContacts
Casual
Chanty
ClickUp
Clockify
Excel :)
Flow
Github Project
Hitask
hive.com
HubSpot
Infinity
MeisterTask
Monday.com
Nifty
nTask
Paymo
Pipefy
Plutio
ProofHub
Quire
SmartSheet
SmartTask
Taskade
Tasklog
Taskque
Taskworld
Things
Timecamp
Todoist
Trello
Wimi
Wirke

#programowanie #programista15k #pytanie
  • 14
@Oo-oO: GitHub. Bo jest prosty i słabo konfigurowalny, co jest zaletą (patrz Jira). Z wad to pewnie nietechniczni ludzie mogą płakać, bo to narzędzie dla programistów
  • 0
@Saly: Ano. Przypomniałeś mi, notion miałem dodać i zapomniałem. Z tym że github projects z wykresikami i sortowaniem issuesów chyba jest tylko na płatnym koncie, a niektóre firmy lubią przyjanuszyć
@Oo-oO zależy dokładnie od kontekstu, bo niektóre bardziej pasują a inne mniej. Np jak chcesz geanta i interesuje ci planowanie w czasie to wziąłbym SmartSheet

Ja w pierwszej kolejności sięgam po Notepad++, jak nie wystarcza to po Trello, do wymyślania zadań i przepychania ich dalej w kilka osób jest świetne

Na liście nie masz polskiego Nozbe

Jak np chcesz zadania łączyć z klientami i ich pozyskiwaniem to musisz sięgnąć po CRM, do
  • 0
Nozbe


@zibizz1: a nie znałem, dorzucę. Tak, pipedrive kojarzę, spoko jest - ale to już idzie mocno w stronę crm'a a chciałem w tej tabelce mieć coś ściśle pod taski, bo tak bym musiał kilka crmów tam dodać a jest tego chyba wiecej niz tych taskerów. Ciekawi mnie ten problem, czy da się znaleźć narzędzie które będzie pasować wszystkim, lub największej większości ;) a jeśli tak, to jakimi kryteriami ludzie się
@Oo-oO
Trzeba wybrać 5-10 najpopularniejszych i przeanalizować pod konkretny przypadek.

Np masz firmę która prowadzi szkolenia prowadzone w parach. Więc każde zadanie to może być szkolenie które chcesz przypisać do 2 prowadzących osób ( nie wiem czy takie coś się da w jakimś narzędziu)
Chcesz sobie stworzyć podzadania aby zrobić przygotowania do szkolenia czy też jakieś zadanie po szkoleniu. Chcesz żeby dalo się przypiąć lokalizację do zadania, dokładny czas lub deadline do
  • 0
@zibizz1: dlategóż zbieram właśnie listę narzędzi, oraz kryteriów. Najczęściej chyba masz pewien zespół, który ma pracować nad jakimś tematem i chcesz zrobić wszystkim na tyle dobrze, by im się dobrze pracowało ;) kryteria są zawsze dość zawiłe, a bo to ktoś chce robić integracje czy zbierać statystyki których później nie czyta, a już mają stack Atlassiana - co mocno zawęża swobodę wyboru narzędzia (no chyba że się ktoś uprze), albo zespół
@Oo-oO: Jak dla mnie to zadanie niemożliwe. Każdy z narzędzi do zarządzania taskami jest takie samo na pierwszy rzut oka. Różnią się szczegółami które można wyłapać dopiero przy bardziej skomplikowanym projekcie lub jak coś zacznie się sypać...
  • 0
@JayCube: możliwe. Jakieś szczegóły rzuciły ci się więc w oczy? Byłoby to przydatnym wskaźnikiem kryterium oceny - przykładowo, ktoś powie - JIRA jest skomplikowana, rozbudowana i ociężała.
Z tego łatwo wyłuskać kryteria: wielkość aplikacji, ilość oferowanych funkcji, minimalne wymagania systemowe
@Oo-oO: chodzi o ciagle zmienianie dzialania aplikacji i wprowadzania zmian ktore wplywaja na projekty ktore juz masz ustawione. Wyobraz sobie ze masz wszystko ladnie poustawiane i dodane setki zaplanowanych taskow a nagle wprowadzaja jakies nowe gowno widoki ktore ci to wszystko #!$%@? w wiekszym lub mniejszym stopniu.

Dobrze ze ogarnia to PM od klienta ale byl bardzo #!$%@? ze musi sie z tym bawic jak bylo dobrze od 2 lat.
  • 0
Z powyższego wnioskuję że to jakaś tylko webowa apka, bez klienta na lapka. W sumie ciekawe, czy większość z tej listy to już tylko SaaSy czy nie
@Oo-oO: A gdzie redmine? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi się z tym fajnie pracuje.
A asanie #!$%@? w dupę że nie da się wyłączyć powiadomień o tym że ktoś polajkowal komentarz.
  • 0
@Jacek12: o panie, ale żeś nekromanctwo teraz ostawił ;) nie no, tego już raczej nikt nie rozwija...ale w sumie dodać mogę, czemu nie ;)