Wpis z mikrobloga

@Marakuja: Przecież 3/4 tych ofert z OZE to scam. Byłem nawet kiedyś na jednej takiej "rozmowie", na ogłoszeniu wszystko super, a w praktyce okazało się, że to piramida, gdzie sam wyszukujesz klientów wśród znajomych i dzielisz się prowizją z całym łańcuchem pokarmowym od góry aż do samego odbytu, gdzie jesteś zrekrutowany. Oczywiście wszystko na ogłoszeniach jest zgrabnie nazywane doradcą handlowym/technicznym etc.
To taki Avon, tylko zamiast z produktami byś latał z
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Mozna miec dobra prace bez studiow z tym, ze brak papierka a brak umiejetnosci, doswiadczenia, inteligencji to zupelnie rozne stany ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie strasznie rzadko jest tak, ze osoby z dobrymi wynikami na maturze, ktore zaczaly dobre studia znalazly prace w jakies nisze i wziely "wieczny dziekanski". Ewenutalnie ludzie od razu po sredniej juz wiedza co chca robic, maja plan i rozeznanie rynku.

Jezeli
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Jako były barbeck/barman mogę tylko powiedzieć, że to prawda.
ALE...

Jedynie gdy (no sorry taka prawda):
- pracujesz w dobrym klubie, czyli może 5% klubów w tym kraju, które obsługują głównie zagraniczniaków
- jesteś przystojny/ładna, bo wtedy ludzie rzucaja wiekszymi tipami
- niestety #!$%@?. Praca na barze, to nie jest 8h, a średnio mi wychodziło jakieś 15h xD, także jak pracowałem w piątek i sobote to wychodziło mi i tak
  • Odpowiedz
@Marakuja: tak serio pytam bo już miałem tak, że inni na wykopie /hejto mi robili CV, biorę udział w warsztatach na uczelni, zapisałem się do koła naukowego, chodzę na szkolenia z biura karier i moje szanse na rozmowę w Łodzi wyniosły 0% a obecnie robię za minimalną w powiatowym a najlepszą perspektywą jaką mam jest wózek widłowy za granicą. Napisałeś, że tylko znając Excel ma się 10k a ja nie chcę
  • Odpowiedz
tak wie, że trzeba wstawać o 5 biegać kilka kilometrów, ćwiczyć na siłowni, brać zimne prysznice, uczyć się od najlepszych, przyjmować rady tylko od ludzi sukcesu, przeczytać 100 książek biznesowych, mieć odpowiedni mindset, słuchać afirmacji, znaleźć mentora


@przegro_pisarz: NIE NO MORDO WIADOMO SIEDŹ W GNOJU I TAM SIĘ TURLAJ, NARZEKAJ NA WSZYSTKO I TWÓRZ W GŁOWIE SCENARIUSZE W KTÓRYCH DOSTAJESZ ZA NIC 15K NETTO BEZ DOŚWIADCZENIA NA PIĘKNE OCZY. PAMIĘTAJ TEŻ
  • Odpowiedz
Ewenutalnie ludzie od razu po sredniej juz wiedza co chca robic, maja plan i rozeznanie rynku.


@cptyossarian765: to się chyba nie zdarza za często? Przynajmniej "z moich czasów" nie pamiętam za wielu takich ludzi. Dzieci prawników albo lekarzy najczęściej
  • Odpowiedz
@tellet: ja ćwiczę na siłowni, czasem wychodzę pograć w piłkę nożną, na studiach chodzę na warsztaty, jestem w kole naukowym, biorę udział w szkoleniach z biura karier, uczę się ukraińskiego bo angielski znam i tylko jak zrobię papiery na wózek widłowy to będę miał luźną fizycznie robotę powyżej minimalej. Przeczytałem" jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, potęga teraźniejszości" i z moim mindestem biedaka była to dla mnie męczarnia, która nie
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: kelnerka w jakimś centrum turystycznego miasta np Kraków to jestem w stanie uwierzyć, że pracując 4 pełne weekendy po 12h + dziennie zarobi te 5k. Ale to głownie jazda na napiwkach od pijanych anglików i innych enrike.
  • Odpowiedz
mordo wiesz ile zarabiaja dobrzy kelnerzy w duzych miastach?


@stefan-dzierzynski: a teraz wyobraź sobie przeciętnego wykopka przegrywa w roli kelnera i powiedz czy on się wg ciebie nadaje do tej roboty.
Na litość napiwków nie dają
  • Odpowiedz
Mogę Ci pomóc zrobić cv, za darmo, żeby Ci udowodnić ze w 6 miesięcy znajdziesz pracę za minimum średnia krajowa


@Marakuja: polecasz jakis kreator do CV, czy raczej najlepiej samemu zrobic wedlug wytycznych?
  • Odpowiedz
ale akurat praca za 10k bez studiów za klikanie w excel jest jak najbardziej mozliwa


@Marakuja Zaciekawiłeś mnie tym, bo to by znaczyło że osoba bez studiów w Polsce jest w stanie zarobić tyle co początkująca pielęgniarka w Niemczech.

Możesz pokazać chociaż screena takiej oferty za 10k miesięcznie?
  • Odpowiedz