Wpis z mikrobloga

@Marakuja: mi wykopki pisali, że na staż do działu finansów czy na analityka trzeba umieć czytać wykres i tyle, oraz biorą każdego a wchodzę ogłoszenia w Łodzi i trzeba umieć SQL, oraz powerBI. Z tym Excelem to wszędzie piszą, miałem na studiach, zrobiłeś też kurs i obecnie moje szanse na robotę biurową wynoszą 0%.

O LinkedIne słyszałem różne opinie jedni, że jak nie jest się specjalistą lub nie interesuje kogoś co
@A_R_P: ale chyba nie w barze tylko bardziej restauracji i w większym mieście w dobrym miejscu z dobrą klientelą. Szwagierki koleżanka pracowała dawno temu w Warszawie w klubie dla osób homoseksualnych (gdzie przychodziły elity) i miała tam można powiedzieć bajeczne napiwki w weekendy.
@typbezkasy95: gdzie masz te widełki ziomuś? Stawka dzienna na b2b na tym stanowisku to teraz 650-700/dzien+vat

@przegro_pisarz problemem jest złapanie pierwszego doświadczenia, wiadomo, jeśli się nie ma doświadczenia to jedyna opcja to Junior. Ale po 2-3 latach w korpo, na jakimkolwiek stanowisku, spokojnie te 10 brutto możesz wyciągnąć. Prace w it zaczynałem w 2017 właśnie jako Junior - dwie zmiany pracy i takie 10k to za mało (nie jestem programistą). Jeśli
Więcej niż 5 tysięcy pracując w barze weekendami.


@LajfIsBjutiful: studenci na zleceniu nie płacą żadnego zusu ani podatku całą kwotę brutto dostają do ręki. Za pracę na stawce minimalnej 24 zł w standardowym wymiarze pracy taki student może wyciągnąć z 4k na rękę. Zakładając że weekendy są jakoś lepiej płatne to taki student może wyciągnąć więcej jeszcze.