Wpis z mikrobloga

@Marakuja: to teraz jak dostać się na juniora nie mając szans na dostanie się na staż? Szczególnie że na jedno miejsce jest tysiąc kandydatów.

np tu


@Marakuja: no fajna oferta, pozostaje mi teraz jedynie nabyć ponad 5 lat expa i przeprowadzić się do Katowic/Poznania/Leszna/Wawy/ Wrocławia
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz aktualnie szukam pracy i chcąc nie chcąc korzystam z Linkedina. Tam jest wszystko i nic. Przeglądam te oferty, ale dla mnie to totalny sciek (jeśli chodzi o moją branże). Różowa natomiast siedzi w marketingu i ma większe pole do popisu niż na takim pracuj.pl chociażby. LinkedIn nie jest zły, ale nie dla każdego. Ja osobiście średnio lubię ten portal, nie siedzę tam, odwiedzam jak zmieniam pracę
  • Odpowiedz
@Bumelante: no jak pytanie było o Excela, ciekawe która branża go używa oprócz it - gastronomia czy magazyny?

@przegro_pisarz rozmowa była o braku wykształcenia, nie o braku doświadczenia xD
Dodatkowo to praca hybrydowa, w 98% pracodawca zgadza się na 100% zdalne.
Dam ci tip jak ja zostałem juniorem: zrobić cv, gdzie uwzględniasz wszystkie hard i soft skille, zrob profil na LinkedIn, aktywnie aplikuj na wszystkie oferty - nawet na te, gdzie
  • Odpowiedz
Ale po 2-3 latach w korpo, na jakimkolwiek stanowisku, spokojnie te 10 brutto możesz wyciągnąć.


@Marakuja: A możesz wymienić kilka tych "jakichkolwiek stanowisk"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale po 2-3 latach w korpo, na jakimkolwiek stanowisku, spokojnie te 10 brutto możesz wyciągnąć.


@Marakuja: nie wyciągniesz w żadnym korpo 10k nic nie umiejąc nie mając studiów czy języka lub nie będąc jakoś ogarnięty. Znaczy nawet nie dostaniesz takiej potencjalnej pracy jako junior po prostu bez jakichś podstawowych umiejętności. Więc nie wciskaj ludziom bzdur, po 2-3 latach w korpo 10k to może dostać jakiś specjalista z językiem po studiach a
  • Odpowiedz
Więcej niż 5 tysięcy pracując w barze weekendami


@LajfIsBjutiful: nie wiem jak teraz ale kiedyś do ogarnięcia bez problemu, wystarczyło być przystojnym/ładną. Licząc cztery weekendy mamy 2*10*30*4=2400 podstawy plus lekką ręką napiwków drugie tyle, a byli jeszcze agenci chrzczacy wódę co przekładało się na jeszcze większe zarobki
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: napisałem oryginalnie, że BEZ WYKSZTAŁCENIA, da się zarobić 10k brutto po 3 latach dosw (no chyba, że po 3 latach nie ogarniesz nawet wewnętrznych procesów) - jeśli uważasz, że się nie da to twoja opinia. Na szczęście zanim zacząłem pracę w korpo nie pytałem wykopków i mi się udało że średnim dojść na stanowisko, w którym wiem na 100%, że się da. Z fartem mordo
  • Odpowiedz
@Marakuja: jakie dokładnie muszę wypisać hard I soft skile, jak ma wyglądać mój profil na LinkedIn, żeby dostać na rozmowe?

większość osób poświęcała czas, żeby być gdzie są.


@Marakuja: tak wie, że trzeba wstawać o 5 biegać kilka kilometrów, ćwiczyć na siłowni, brać zimne prysznice, uczyć się od najlepszych, przyjmować rady tylko od ludzi sukcesu, przeczytać 100 książek biznesowych, mieć odpowiedni mindset, słuchać afirmacji, znaleźć mentora
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Akurat powiem ciekawostkę odnośnie zarobków na barze i przy zbieraniu "szkła", tj. pracownicy zbierający butelki, szklanki, itp. Pracuję w nocnym klubie w Warszawie jako bramkarz, obsługa samego klubu pracuje po 12h, ale "dniówkę" mają od 400 do 600pln, zależne od tego, czy mają jeszcze dodatkowe zajęcia. Nie wiem czy na umowie czy nie, podejrzewam, że większość raczej nie, ale mają 4 dni w tygodniu, w którym pracują po 12h. Podejrzewam,
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: pytasz serio? Mogę Ci pomóc zrobić cv, za darmo, żeby Ci udowodnić ze w 6 miesięcy znajdziesz pracę za minimum średnia krajowa
Z tym tekstem przegrywa sobie odpuść - o to mi chodzi - najlepiej mieć podane na tacy
  • Odpowiedz