Wpis z mikrobloga

Podatek belki powinien być zniesiony, a podatek katastralny od trzeciego mieszkania powinien być bardzo wysoki – przykładowo, 3cie mieszkanie 20% wartości rocznie, 4te 40% i tak bez końca +10%. Dodatkowo 50-100% podatku dla kupujących mieszkania w Polsce nie będących obywatelami Polski (w tym wszystkich firm i instytucji) jak już mają, to każe mieszanie posiadane przez firmy, fundusze itp. 20% podatku rocznie.

Czemu znieść belkę?

Bo inwestycja, na której się zarabia a nie jest nieruchomością to nie tyle cud, co coś bardzo ciężkiego. To nie jest tak, że jak ktoś ma 100 000zł do inwestowania to ZAWSZE zarobi – dwa, skoro ma 100k to na pewno już odprowadził od nich jakiś podatek.

Wysoki katastralny uwolni ceny i dostępność mieszkań, a zniesienie belki poruszy gospodarkę.

Zapraszam do dyskusji.


#nieruchomosci #gospodarka #ekonomia #kredythipoteczny #finanse #polityka #pieniadze #podatki
PakaBaka - Podatek belki powinien być zniesiony, a podatek katastralny od trzeciego m...

źródło: skonczmy-z-podatkiem-belki-korzysci

Pobierz
  • 63
@PakaBaka: nie ma żadnego powodu, dla którego pracujący na etacie Kowalski powinien płacić podatek od swoich zysków, ale profesjonalnie inwestujący Oskar osiągający zyski wyłącznie z tych inwestycji już nie.

Brak opodatkowania zysków kapitałowych prowadzi do jeszcze większych nierówności społecznych. Premiuje posiadaczy kapitału kosztem pracujących Kowalskich. Nie bez powodu podatek od zysków kapitałowych istnieje niemal w każdym państwie świata, a w krajach UE jest zazwyczaj wyższy niż w Polsce.

Jeśli mielibyśmy rozważać
Zniesienie belki skutkowałoby brakiem podatku dla osób żyjących wyłącznie z kapitału podczas gdy kosztami kosztami utrzymania państwa obciazalbys żyjących z pracy najemnej.


@Sabarolus: i dobrze, pracujący też nie powinni placić podatku - dlaczego ktoś Cię kara za wykonywaną pracę? Jedyny podatek który jest w miare uczciwy to VAT bo wtedy każdy jest opodatkowany od konsumpcji w równej mierze (nie ważne skąd masz kasę).
@PakaBaka: ten katastralny to zawsze smuci jak krótkowzroczne jest komusze myślenie i jak lewica zawsze przez głupotę włazi w dupę najbogatszym zarzynając klasę średnią i pogłębiając "różnice majątkowe". A potem pierwsi płaczą jak to źle, że one istnieją. banda idiotów.

Oczywiście klasa średnia czyli ludzie zamożni, ale nie bogaci, a nie 'średniozarabiający'.

Wprowadzenie czegoś takiego skońćzy się oczywiście tym, że człowiek zamożny, który ma milion czy dwa nie będzie mógł oczywiście
@PakaBaka: Zyski kapitałowe powinny być włączone do wyliczonego dochodu i opodatkowane jako część PITu/CITu, tylko powinno się podnieść progi podatkowe w znaczny sposób.
wiesz, że mieszkania może wynajmować miasto?

@PakaBaka już widzę jak Kraków kupuje 10000 mieszkań na wynajem. Niech będzie nawet tysiąc po 400k to daje 400 milionów. A tysiąc to malutko.

Alko jakieś małe miasto 100 mieszkań po 200 tysięcy, to tylko 20 milionów, co to dla małego miasta.

I teraz najciekawsze, czym się różni miasto mające 100 mieszkan os inwestora mającego 100 mieszkan?

Pytanie nr2, co gdy ani miasto ani inwestorzy nie
Dyskutujemy tutaj dwie kwestie jednocześnie. Jedną jest balans między podatkiem dochodowym a podatkiem od zysków kapitałowych i od kapitału, a drugą wypływ podatków na dostępność mieszkań i rynek najmu. Pierwsza kwestia określa jak uyrudnione jest dorobienie się majątku, druga określa, co można z majątkiem robić.

Chyba wszyscy się zgodzimy, że sytuacja w której skupowanie dobrw pierwszej potrzeby jest najbardziej opłacalną formą trzymania kapitału jest patologiczna.
podatek katastralny od trzeciego mieszkania powinien być bardzo wysoki


Taki podatek banalnie łatwo obejść, zakładasz spólke z o.o. która jest osobnym bytem prawnym i posiadaczem nieruchomosci i nie placisz od zadnego mieszkania.

Wysoki katastralny uwolni ceny i dostępność mieszkań


@PakaBaka: Jesli to bedzie katastralny od 3 meiszkania to nie zmieni nic, a jesli to bedzie katastralny od pierwszego mieszkania to uwali nas w stylu amerykanskim :D Katastralny to wymarzony podatek "rzadzacych",
Podatek od zysków kapitałowych jest płacony - jak sama nazwa mówi - od zysków, a nie od kapitału. Wspomniane 100 tys. nie zostanie więc powtórnie opodatkowane, a jedynie zysk z nich.


@MAGNIFIER: A gówno prawda. Masz 100 tysięcy i po osiągnięciu 10 tysięcy zwrotu przy 10% inflacji masz pieniądze warte tyle samo co wcześniej a jednocześnie musisz zapłacić ten chory podatek. To jest to samo jakby opodatkować firmie wzrost wartości jej
@PakaBaka: Hej, kiedyś już kogoś tu pytałem i mi nie odpowiedział.

Sam jesteś za podatkiem kastralnym (ja też) ale za podatkiem Belki nie, dlaczego? Oba podatki, to podatki od bogactwa przecież. Jasne, powinno się inwestować w co innego niż mieszkania, ale sam kastralny może to ukrócić

Z jakiego powodu praca jest tak opodatkowana, że na start zabierają ci z 30-40% wypłaty, przez co ciężko się dorobić, a jak już masz bogactwo
Sam jesteś za podatkiem kastralnym


@Szalom: Ja jestem przeciwny katastralnemu, bo to podatek od wlasnosci, od tego co juz zdobyles. Jest to podatek, który powoduje, ze nie ma wyjscia, ale nigdy nie mozesz odpocząc. Musisz pracowac do smierci. Jest to podatek, który staje sie "systemem - matrixem", z którego juz nie ma ucieczki.

kastralny i belki są okej


Belki też nie jest okej, bo on dziala w podobny sposob, opodatkowuje sukces
@Dentka7: Tak, wiadomo kastralny jest zły. Wiadomo ze bogaci i majętne zagraniczne fundusze inwestycyjne powinny do cła wykupywać mieszkania windując ich ceny i ceny wynajmu, tak ze ludzie którzy dopiero chcą zamieszkać w swoim pierwszym mieszkaniu nie mogą sobie na to pozwolić xd

Mieszkanie dobrem inwestycyjnym!

Jeśli jesteś kucem (a tak brzmisz pisząc te same slogany o podatkach które czytam tu od zawsze), to nawet austriacka szkoła ekonomii postulowała podatek kastralny
Musisz pracowac do smierci. Jest to podatek, który staje sie "systemem - matrixem", z którego juz nie ma ucieczki.


@Dentka7: nie chce cie uswiadamiac, ale ogolnie zycie jest systemem matrixem. Z plusow, jest z niego ucieczka. Albo ty pracujesz, albo ktos pracuje na ciebie.
Wiadomo ze bogaci i majętne zagraniczne fundusze inwestycyjne powinny do cła wykupywać mieszkania windując ich ceny i ceny wynajmu, tak ze ludzie którzy dopiero chcą zamieszkać w swoim pierwszym mieszkaniu nie mogą sobie na to pozwolić xd


@Szalom: Napisałem w poprzednim komentarzu https://wykop.pl/wpis/72808355/podatek-belki-powinien-byc-zniesiony-a-podatek-kat#257291811 dlaczego nie da sie zrobic, zeby tylko fundusze czy bogaci placili podatek katastralny. Zaplaca go wszyscy, a dodatkowy podatek wcale nie poprawi sytuacji biednych ludzi.

To rozwiazanie jest
@Dentka7: Dobry podatek? Nie wiem, może ty mi powiesz, bo sam powiedziałeś ze VAT jest okej. Bo płacisz jak wydajesz. No ale przecież musisz płacić żeby żyć xd wiec możesz mi wyjaśnić ty w sumie dlaczego VAT akurat; przecież i tak nie da się od niego uciec. Ja nie będę już drążył. Mogę już nie mówić o belce, ale jak kastralny odbiłby sie na biednych to nie wiem. Mamy fatalna sytuacje
Dobry podatek? Nie wiem, może ty mi powiesz


@Szalom: Powiem. Dobry podatek to podatek, który jest prosty i łatwy do egzekucji czyli "wyliczenia kto i ile". Krótko mowiac "dobry podatek" to taki który jest dobry dla urzędu, a nie dla opodatkowanego (czyli nas). Dla nas to wcale nie sa dobre podatki.

sam powiedziałeś ze VAT jest okej. Bo płacisz jak wydajesz


Żaden podatek nie jest dobry dla opodatkowanego. Natomiast VAT jest