Wpis z mikrobloga

Chciałbym podziękować całemu zespołowi Microsoft za wspaniały Windows 11, który to, pomimo włączonego programu Cura i wydruku po USB, postanowił o godz. 22:00 pierd*lnąć sobie aktualizację z restartem komputera.
W ten sposób zmarnowałem tylko 200g i 7 godzin druku, a mogłem więcej.
Ender do rana grzał w jednym miejscu grzałkę na 225 stopni.

Teraz wydruk trwający 39 godzin mogę sobie radośnie puścić na nowo.
Jaka ta dzisiejsza technologia jest wspaniała.

#druk3d #drukarka3d #drukarki3d #zalesie
jack_ - Chciałbym podziękować całemu zespołowi Microsoft za wspaniały Windows 11, któ...

źródło: IMG_0211

Pobierz
  • 66
  • 8
@papkie: Jak walnie prąd to wyjdzie na to samo. Po to kupiłem sobie do pracy jednostkę CAD za kilka tysięcy zł, żeby było wygodnie. Tyle razy już na noc wydruki zostawiałem i było OK.
Jak widać wyłączenie usypiania nie wystarcza dla M$. A włączony program można olać.
Rozumiem jakby mnie rano zasypał tysiącem komunikatów o potrzebie restartu, ale walnąć sobie sam z włączonym oprogramowaniem to jakaś pomyłka.
  • 1
@matiJ: To jest Ender3 po wymianie płyty głównej[chyba jakiś MKS] i step-sticków na TMC2208 z komunikacją szeregową, także raczej tylko Marlin, bo to tylko 8-bit. Ładnie zasuwa PETG na 70mm/s i jest cichutko. Nie chce mi się tego już ruszać tak mocno.
Ale wgrywanie z kompa prosto na SD wydaje się ciekawe.
Kiedyś używałem jeszcze Repetier'a do drukowania gcode
  • 1
@sirgorn: @matiJ Dzięki! Wezmę się za Octoprinta jak już wymęczę ten wydruk. Ja to oprogramowanie zawsze kojarzyłem z Youtube, że to jest do tego, żeby kamerką robić poklatkowe filmiki itd.
Chciałbym podziękować całemu zespołowi Microsoft za wspaniały Windows 11, który to, pomimo włączonego programu Cura i wydruku po USB, postanowił o godz. 22:00 pierd*lnąć sobie aktualizację z restartem komputera.

W ten sposób zmarnowałem tylko 200g i 7 godzin druku, a mogłem więcej.

Ender do rana grzał w jednym miejscu grzałkę na 225 stopni.


@jack_:

Kto normalny drukuje na FDMie bezposrednio z kompa? Przeciez to nie ma ZADNEJ zalety, a tylko wady
@jack_: no tam masz sporo opcji w octoprincie, timelapsy to tylko jedna z nich, ja najczęściej korzystałem z apki na telefon i wizualizacji ABL

Tak jak kompa podpinasz jakieś raspberry pi/btt pi/(albo innego klona) pod usb do drukarki i zarządzasz nią wtedy przez stronę internetową (w Twojej domowej sieci oczywiście), wrzucasz pliki "przeciągając" na przeglądarkę itp.

Kamerka też fajna sprawa, ja sobie za 20zł z lombardu kupiłem kamerkę, i mimo ze
  • 0
@sylwek2k: Ty tak uważasz. Wypuszczam wydruk np. 25-minutowy, wciskam drukuj i to się drukuje.
Coś jest nie tak. Skaluję w Cura np. 95%, albo poprawiam model w CADzie, aktualizuję w Cura i wciskam drukuj.
Cura znów drukuje na drukarce.

To jest tak samo wygodne jak wydruk na drukarce laserowej. Nie każdy wydruk musi trwać x-naście godzin.
Mam dwa monitory na stanowisku, przesuwam sobie Cura na lewy i w ciągu dnia czasami
@jack_: Windows do dzisiaj mnie zaskakuje. Lapek HP Omen 17 za grube hajsy - przestaje działać połowa touchpada, a druga też działa dziadowsko. Lapek do pracy zdalnej, więc bałem się naprawy gwarancyjnej, miesiąca bez lapka itp. Poczytałem trochę tematów na google... pomogło włączenie i wyłączenie touchpada... Boże co za gówno.
Ty tak uważasz. Wypuszczam wydruk np. 25-minutowy, wciskam drukuj i to się drukuje.

Coś jest nie tak. Skaluję w Cura np. 95%, albo poprawiam model w CADzie, aktualizuję w Cura i wciskam drukuj.

Cura znów drukuje na drukarce.


@jack_:

"Teraz wydruk trwający 39 godzin mogę sobie radośnie puścić na nowo."

xD

Ja tez tak robie :)

Klikam drukuj i sie drukuje :)) Plik przesyla sie w momencie, w ktorym drukarka i
  • 2
@Ralphs: Chory jest sam fakt, że trzeba o tym myśleć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To jest tak jakbyś w trakcie malowania poszedł do toalety lub na obiad a w tym momencie ktoś zamknie ci farbę schowa do szafy i poskłada folie zabezpieczające.
Przecież przestałeś malować, to o co chodzi?