Wpis z mikrobloga

Chciałbym podziękować całemu zespołowi Microsoft za wspaniały Windows 11, który to, pomimo włączonego programu Cura i wydruku po USB, postanowił o godz. 22:00 pierd*lnąć sobie aktualizację z restartem komputera.
W ten sposób zmarnowałem tylko 200g i 7 godzin druku, a mogłem więcej.
Ender do rana grzał w jednym miejscu grzałkę na 225 stopni.

Teraz wydruk trwający 39 godzin mogę sobie radośnie puścić na nowo.
Jaka ta dzisiejsza technologia jest wspaniała.

#druk3d #drukarka3d #drukarki3d #zalesie
jack_ - Chciałbym podziękować całemu zespołowi Microsoft za wspaniały Windows 11, któ...

źródło: IMG_0211

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@jack_

Ty tak uważasz. Wypuszczam wydruk np. 25-minutowy, wciskam drukuj i to się drukuje.

Coś jest nie tak. Skaluję w Cura np. 95%, albo poprawiam model w CADzie, aktualizuję w Cura i wciskam drukuj.

Cura znów drukuje na drukarce.


No to zupełnie jak z octoprintem, tylko aktualizacja Windowsa nie przerywa wydruku xD
  • Odpowiedz
  • 0
Wymyslono drukarki z wifi, moduly wifi do kart w formacie SD, octoprinta, klippera, i jeszcze wiele innych wynalazkow (w tym te do drukowania z chmury od "Ędera")


@sylwek2k: Mój typowy wydruk to 1-3 godziny. To był/jest wyjątek od reguły. Nie zawsze trzeba kupować jacht, żeby raz w roku wypłynąć. Bardziej widzę sens w zdalnym, lub przez USB, przesyle gcode na kartę SD w drukarce.
  • Odpowiedz
za wspaniały Windows 11, który to, pomimo włączonego programu Cura i wydruku po USB, postanowił o godz. 22:00 pierd*lnąć sobie aktualizację z restartem komputera


@jack_: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Pozdrawiam z mojego Mac Studio który takich dowcipów nie robi XDDD
  • Odpowiedz
@jack_: octoprint jest bardzo dobrą opcją i ma mega dużo dobrych dodatków. Warto wrzucić na przykład wyłączanie obszaru z druku, jak coś Ci się posypie przy drukowaniu wielu elementów to blokujesz dany obszar i nie marnujesz materiału na druk w powietrzu.
  • Odpowiedz
  • 3
@Leniek: Kombajn CAD jest do modelowania pod Centra Obróbcze/Frezarki i Tokarki za setki tysięcy złotych.
Ender 3D przyniosłem do pracy swój z domu, bo się kurzył. Tak drukowanie po USB, bez Octoprint'a.
Na Enderze drukuję sobie usprawnienia - ten z obrazka to akurat łapacz chłodziwa do tokarki CNC.

Tokarka posiada automatyczny podajnik pręta. W przelocie tokarki jest umieszczone zaprojektowane wrzeciono redukcyjne z aluminium.
Do tego wrzeciona redukcyjnego wchodzą tulejki z PETG
jack_ - @Leniek: Kombajn CAD jest do modelowania pod Centra Obróbcze/Frezarki i Tokar...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-13 105642

Pobierz
  • Odpowiedz
@jack_: no to skoro tyle pieniedzy dla Ciebie zarabia, to zainwestuj te głupie 500PLn i troche czasu żeby uniknąc takich niespodzianek i ciesz się że pożaru nie miałeś
  • Odpowiedz
  • 0
@controll: To jest akurat zewnętrzny łapacz chłodziwa - ten zielony element po lewej. Jak do tokarki zamontujesz automatyczny zrobotyzowany podajnik pręta to musisz przetulejować cały przelot we wrzecionie tokarki. Jak to zrobisz to masz "dziurę" aż poza obudowę, jeszcze za cylindrem tokarki. Łapacz jak sama nazwa łapie chłodziwo i zwraca je do wanny, z powrotem do obiegu.
Bez tego chłodziwo rzyga z tyłu tokarki pod obrotami na pół hali.
jack_ - @controll: To jest akurat zewnętrzny łapacz chłodziwa - ten zielony element p...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-13 110029

Pobierz
  • Odpowiedz
@jack_: ja sobie w polityce grup ustawiłem zakaz restartu i tak już mi windows hula bez restartu 100 dni, mimo że krzyczy o aktualizacje.

Po prostu nie przygotowałeś komputera do tego zadania a teraz płaczesz.

po drugie, aktualizacje da się odłożyć nawet na 5 tygodni


@sirgorn: można na nieskończoną ilość czasu nawet na zwykłym windowsie pro, tylko trzeba pogrzebać w group policy.

1. Click on the “Start” button and type
  • Odpowiedz
  • 2
Po prostu nie przygotowałeś komputera do tego zadania a teraz płaczesz.


@FLAC: Czyli wg. ciebie normalny zwykły użytkownik Windows powinien grzebać w Rejestrze Windows lub modyfikować Polityki Zasad Grupy - miało nie być jak w Linuksie?
Poważnie? A jeśli komputer byłby częścią domeny Active Directory i wtedy masz ograniczenia edycji czegokolwiek to co wtedy?
Windows nie nadaje się do pracy?
Brak aktualizacji to akurat nie jest powód do dumy.

Co ma
  • Odpowiedz
Czyli wg. ciebie normalny zwykły użytkownik Windows powinien grzebać w Rejestrze Windows lub modyfikować Polityki Zasad Grupy - miało nie być jak w Linuksie?


@jack_: to jest tylko spowodowane tym, że ludzie nie wgrywali updatów i mieli dziurawe systemy przez co miało problem MS. Więc najłatwiej to rozwiązać wymuszając aktualizacje.

A jeśli komputer byłby częścią domeny Active Directory i wtedy masz ograniczenia edycji czegokolwiek to co wtedy?

Windows nie nadaje się
  • Odpowiedz
Teraz wydruk trwający 39 godzin mogę sobie radośnie puścić na nowo.

Jaka ta dzisiejsza technologia jest wspaniała.


@jack_: Sam wybrałeś taką technologię. Jeszcze zrozumiałe, żeby przeciętna ameba technologiczna wyciągnięta z tłumu miała takie potknięcia, ale Ty jako ktoś kto bawi się drukarkami 3D, a może i nawet wykorzystuje je do pracy, w szczególności powinieneś być na tyle rozgarnięty, by nie dawać sobie życia układać oprogramowaniu nad którym nie masz należytej władzy.
  • Odpowiedz
Chciałbym podziękować całemu zespołowi Microsoft za wspaniały Windows 11


@jack_: No używacie jakiś gównosystemów typu windows i się dziwicie.
  • Odpowiedz