Wpis z mikrobloga

@gonzo91: dlaczego porównujesz biznesmena, do Einsteina

Musk niczego nie wynajduje, nie prowadzi badań, nie jest naukowcem. Jest biznesmenem, mecenasem - płacącym naukowcom za tworzenie rzeczy. Nie pracuje przy projekcie tesli, czy spacex, nie robi obliczeń, ani projektów

Za to ma świetną smykałkę do porywania za sobą tłumów i marketingu
W końcu druga cześć! Pierwszą czytałem zaraz po premierze. Uznałem za głupotę pisać tak szybko biografie, skoro dopiero zaczyna. Później uznałem że lepiej jak wyjdzie szczegółowa w kilku tomach. W jednej niewiele zmieścisz...

Polecam też Odlot! Nowa książka o początkach SpaceX. Polski wydawca umieścił na okładce Muska i zmienił tytuł sugerujący że jest o Musku. To nieprawda. Muska prawie w niej nie ma. Książka oparta o wywiady z wczesnymi pracownikami.
Nie pracuje przy projekcie tesli, czy spacex, nie robi obliczeń, ani projektów


@Atreyu: trochę nieprawda. W spacex sie sporo przyłożył do engineeringu, szczególnie na początku. Co jednak i tak nie czyni go naukowcem, a inżynierem.

dlaczego porównujesz biznesmena, do Einsteina


@Atreyu: jemu raczej chodziło o przybliżenie twórczości autora, a nie porównania do Muska.
Co jednak i tak nie czyni go naukowcem, a inżynierem.


@GokuMK: marketing > CEO/zarządzanie > inżynier

Ludzie myślą że to jest w odwrotnej kolejności i robią czasem z niego bożka, a wychodzi mu to tak dobrze - właśnie dlatego że priorytety są dokładnie takie jak podałem wyżej
@Atreyu: najważniejsza jest wizja a nie samo dłubanie, podobnie było z Jobsem, który sam przecież nie złożył komputera czy jakiegoś produktu ale miał pomysł i wizje co chciałby stworzyć i zrewolucjonizował rynek. Musk jest interesującym celebryta, który potrafi namieszać w wielu kwestiach.
podobnie było z Jobsem


@DrGreen_2: tego to szanuje, znam dobrze biografię

Motherfucker poniżający członków rodziny, sprzedający milionom często mocno przepłacone produkty, mając za nic godność i pracę podwykonawców, często nieletnich pracujących w fabrykach w Azji. Ten to dopiero ogłupił masy tworząc swój wizerunek ()
Nie pracuje przy projekcie tesli, czy spacex


@Atreyu: Informacja nieprawdziwa. Rola Muska jako CEO w obu ww. spółkach jest dla ich rozwoju nawet mniej ważna niż jego rola jako CTO/product architect. Inna sprawa, że gdyby Musk nie był w nich CEO, to jakiś inny, mianowany z rynku CEO, prawdopodobnie zablokowałby projekty typu Starship (i całą wizję marsjańską – brak uzasadnienia dla akcjonariuszy) w SpaceX czy CyberTruck w Tesli. Oczywiście scenariusz czysto
Informacja nieprawdziwa.


@texas-holdem: prawdziwa.

Genialny marketingowiec. Doprowadził do sytuacji że ludzie mieszkający 7000km od niego, na innym kontynencie, w jakimś postkomunistycznym kraju - którzy nie mają z nim absolutnie nic wspólnego oprócz tego że się nim jarają - bronią go jak własnej matki.

Czy to nie jest wielki umysł? Jak dla mnie jak najbardziej
@Atreyu: Jobs to tez był cham i ciężki człowiek do współpracy, nie było fajnie być jego pracownikiem czy dzieckiem. Podobnie jest i tutaj. Nie ma idealnych ludzi, jak są dobrzy w jednym to są tragiczni w innym.
@Atreyu:

Doprowadził do sytuacji że ludzie mieszkający 7000km od niego, na innym kontynencie, w jakimś postkomunistycznym kraju - którzy nie mają z nim absolutnie nic wspólnego oprócz tego że się nim jarają - bronią go jak własnej matki

Raczej że w tym kraju mieszkają ludzie mający ból dupy o wszystko xD
szczególnie na początku


@GokuMK: Musk obecnie wciąż jest głównym inżynierem i odpowiada za Starshipa w nie mniejszym stopniu niż von Braun odpowiadał za Saturna V. A zanim jeszcze projekt Starship (wcześniej jako wizja o roboczym akronimie ITS) zaczął angażować jego czas to Musk był głównym inżynierem rodziny Falcon. Aczkolwiek należy odnotować, że od samego początku niemal równie kluczową postacią dla sukcesu SpaceX był Tom Mueller, współzałożyciel SpaceX (obecnie już poza spółką),
texas-holdem - >szczególnie na początku

@GokuMK: Musk obecnie wciąż jest głównym inż...

źródło: 25 guns

Pobierz
@Atreyu

@gonzo91: dlaczego porównujesz biznesmena, do Einsteina


Musk niczego nie wynajduje, nie prowadzi badań, nie jest naukowcem. Jest biznesmenem, mecenasem - płacącym naukowcom za tworzenie rzeczy. Nie pracuje przy projekcie tesli, czy spacex, nie robi obliczeń, ani projektów


Za to ma świetną smykałkę do porywania za sobą tłumów i marketingu


Zupełnie jak Edison, Tesla (no bez smykałki do interesów), Ford i cała reszta ludzi.
dlaczego porównujesz biznesmena, do Einsteina


@Atreyu: To są ludzie z różnej dziedziny więc nie da się ich bezpośrednio porównać w "konkretach" - nie ma takiej miary. Za to możesz porównać ich wpływ na całą społeczność. Dlaczego uważasz, że to jest niestosowne?
Tesla (no bez smykałki do interesów),


@kureci_paratko: przecież Tesla był dosłownym przeciwieństwem Muska

Najlepszy przykład jaki mogłeś podać by potwierdzić moją tezę

Genialny naukowiec, mający ogromny problem z przebiciem się i "sprzedaniem"

Musk to genialny marketingowiec, zarządzający wielkimi projektami, nie genialny naukowiec

Kurde, lubię z wami dyskutować jak sami dajecie mi argumenty że mam rację ()
@Atreyu Ja bym nie powiedział że Musk.to genialny marketingowiec chyba że chodzi o to że umie sprzedać pracownikom jak mają pracować na skraju swoich możliwości.

On umie stawiać ambitne cele na granicy osiągalności I zmotywować ludzi do ich osiągnięcia. Potem ludzie śmieją się przez łzy bo cieszą się z sukcesu ale też nie potrafią zapomnieć jak dużo ich kosztowało dowiezienie szalonych pomysłów Muska.

No chyba że uważacie że pomysł aby wstawić 1000koni