Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budownictwo #bekazpisu
serio PiS wymyślił ze będzie robił na osiedlach z wielkiej plyty podziemne garaże oraz dostawiał windy do 4 piętrowych blokow ?? xd

Przecież coś takiego to jest jakieś science fiction. W takich blokach każda klatka by musiała mieć swoją windę a czasem w obrębie jednego budynku jest ich z 5.

Rozumiem termomodernizacja do obecnych wymogow, wentylacje mechaniczna albo poprowadzenie 3 fazy w ramach usuwania gazu ale na coś takiego co proponują to nie wiem kto się nabierze (no dobra stare baby z 4pieter ale one już i tak są ich elektoratem).

Ciekaw jestem kiedy będą pierwsze ogłoszenia mieszkan w blokach bez wind z dopiskiem "planowana winda"( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 36
@BELM0ND0: nie każdy dom ma taki układ. Bloki z lat 60 mają tak, że wyjście z windy mogłoby być tylko na pół piętrze, a też zabawa z podestami, bo na dole wejście na klatkę schodową. Więc sporo zabawy, a i tak wyjdzie jako tako.
Wystarczy dobudować windę na zewnątrz.


@BELM0ND0: Chyba częsta jest sytuacja, że z jednej strony budynku są mieszkania na gęsto, a z drugiej winda mogłaby prowadzić tylko do półpięter (czyli dla niepełnosprawnych i tak problem pozostaje) i jeszcze jakoś sprytnie omijać wejście do klatki schodowej na dole.
@statystyczny_yt no i dlatego te parkingi podziemne to wyborczy low quality bait w przypadku wielkiej płyty.
Taniej wyszłoby chyba rekompensaty zapłacić, dać tymczasowe mieszkanie wybudować nowe starym mieszkańcom.

Takie moje przemyslenia.
mógłbyś rozwinąć o co chodzi z tą galerią oraz dlaczego trzebaby likwidować balkony podczas termoizolacji?

Może ze masz na myśli loggie które wchodzą w bryłę budynku?


@Tefes93: robisz jedna windę na zew budynku i robisz "rusztowanie" / galerie do każdej klatki z osobna. Czyli jedna winda na 3-4 klatki czyli 60 mieszkań. Koszt budowy podobny co osobne windy pewnie, ale utrzymanie tańsze.

Termoizolacja to dokładanie kolejnych warstw styropianu. W moim bloku
Chyba częsta jest sytuacja, że z jednej strony budynku są mieszkania na gęsto, a z drugiej winda mogłaby prowadzić tylko do półpięter (czyli dla niepełnosprawnych i tak problem pozostaje) i jeszcze jakoś sprytnie omijać wejście do klatki schodowej na dole.


@w__k: bedziesz wysylal winde na pietro zeby wejsc do klatki :d