Wpis z mikrobloga

@LatajacyJeczmien: Można zrobić na autyzm testy diagnostyczne w chorych cenach 1000 zł i więcej. Z tym, że to nic nie daje, bo i tak żadnych terapii pod dorosłych w Polsce na to się nie robi. Poza tym każdy ośrodek i tak robi to po swojemu, jedni mają jedno spotkanie z psycholożką, a inni cały zespół parę dni, a inni to w ogóle magicznie robią przez online. Także to nawet nie
  • Odpowiedz
@LatajacyJeczmien: Jak chcesz się badać, to na pewno w poradni ukierunkowanej pod tym kątem i dla dorosłych, bo jak pójdziesz do losowej, to i mogą zaprzeczać, bo im się coś wydaje. Możesz tak się bujać z niepewnością od drzwi do drzwi albo pójść od razu tam gdzie trzeba.

Możesz też nigdzie nie iść, bo i tak niewiele to zmieni. Będziesz mógł przypisać sobie łatkę i to tyle.
  • Odpowiedz
@Hoggo: Te "zalety" i uważanie, że nie ma wad diagnozy w tym FAQ to jeden z większych bullshitów jakie widziałem. A co do tej listy ośrodków - w jednym poszedłem tam w innej sprawie to usilnie próbowano mi wmówić autyzm i że mam zrobić u nich "kosztowne badanie". Mimo źe nawet objawów w większości nie spełniam.
  • Odpowiedz
Można zrobić na autyzm testy diagnostyczne w chorych cenach 1000 zł i więcej. Z tym, że to nic nie daje, bo i tak żadnych terapii pod dorosłych w Polsce na to się nie robi


@Kamilo67: Nie rozumiem tego... Czemu autyzm się w ogóle tak dzieli? Autystyczne dzieci nagle zdrowieją po przejściu w dorosłość?
  • Odpowiedz
@Kamilo67: no ja też prychłam, bo nawet chudszy portfel jest wadą, ale nie będę się czepiać. Spoko agregat, wiele danych w jednym miejscu, więc wrzuciłam, może się przyda.
  • Odpowiedz
@LatajacyJeczmien: Też tego nie rozumiem i mnie to wkurza. Generalnie kiedyś się uważało, że autyzm to tylko u dzieci i cyk, koniec, od dekad praktycznie nadal tak samo się uważa. Dorosły autystyk zostaje pozostawiony sam sobie w tym systemie. Choć tu nawet nie chodzi o dzieci, a konkretnie dzieciaczki w wieku paru lat, bo już dla nastolatków też prawie nic nie ma. Nauczycielka w mojej rodzinie ma studia podyplomowe z
  • Odpowiedz
@KollA: 16 personalities robiłem z 3 razy i zawsze wychodzi mi podobnie (intj a/t), ale to tylko jakieś tam klasyfikowanie osobowości.
Zrobiłem teraz ten aspie quest i mi wyszło, że mam cechy zarówno aspie jak i neurotypowe.
A z tego drugiego co mi wysłałeś wyszło mi, że mam ciężką depresję xD

@LatajacyJeczmien: Jeśli podejrzewasz spektrum autyzmu,
  • Odpowiedz