Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam. Piszę do was bo może pomożecie mi dojść do sensu działania pewnego pracownika. Nie owiając w bawełnę.
Jestem osoboą która decyduje w pośredni i bezpośredni sposób o podwyżkach. Jest u mnie jedne programista. Pracuje tu ok. 2 lat, jego zarobki wynoszą X kwotę, żądał podwyzki rzędu 25%. Miał tam jakąś stosowną argumentację, no ale wiemy jakie są czasy w IT.
Nie zgodziłem się, dałem mu 10% (z 12k brutto na UOP na 13200).
-> Pracownik nie przyjął tej podwyżki i dowiedziałem się, że złożył wypowiedzenie
-> W skrócie, osoby nade mną nie są zadowolone z tego faktu, że ten pracownik odchodzi, bo mają wejść nowe projekty i on by tam pasował ze swoim skilliami dość mocno
-> No ja znając życie wziałem na rozmowe tego pracownika i powiedziałem mu, że "Pojawiły się nowe możliwości oraz zgody ... " i jesteśmy w stanie przyznać CI podwyżkę o którą prosiłeś czyli 25%...
Jego odpowiedź : "Dziękuję, ale ja już nie jestem zainteresowany"
Moja rekacja: WTF, no i gadam z nim o co mu chodzi jaki jest problem, a on, że skoro on ma dostać podwyżkę wtedy, kiedy musi dać wypowiedzenie to nie jest to normalne i źle to wróży na przyszłość.
-> Myślałęm że sobie to przemyśli i tylko chce więcej ugrać. Pojawiła się kolejna opcja, że nie 25% ale 30% możemy mu dać, ze względu na przemyślenie indywidualne jego osoby i postaci w pracy.
-> Jego reakcja: Nie jestem zainteresowany.
Poczułem się jakby ktoś mi dał w pysk. Albo wylał gówno na twarz. Koleś chciał 20% podwyżki , a dostaje ofertę na prawie 30% podwyżki i nadal mu mało.
-> W jaki sposób myślicie go nakłonić do zostania w firmie ? Nie ma w ogóle opcji żeby odszedł z tej firmy, bo oberwę również ja.

#programowanie #programista15k #pracait #programista #programista25k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Co go skłoni aby zostałw firmie

  • podwyżka rzędu 35-40% 4.1% (230)
  • podwyżka rzędu 40-50% 12.5% (703)
  • podwyżka + premia 4.6% (259)
  • daj mu spokój ... 78.8% (4434)

Oddanych głosów: 5626

  • 145
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 115
Anonim (nie OP): Koleś ma już podpisany kontrakt, a ty chciałeś przyżydzić dla firmy, która nie jest twoją własnością i teraz sam dostajesz po dupie. Naucz się na przyszłość, żeby zadawać dobre pytania odchodzącym pracownikom. Jak ci mówi, że chce 25% to z palca tego nie wyssał. A odchodzi właśnie dlatego, że max co mu możesz dać to 10%.
Wy wszyscy HRowcy i managerowie średniego szczebla jesteście kompletnie oderwani od realiów
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przecież na jego miejscu też bym tak zrobił, to tylko wyszła twoja niekompetencja że nie zapytałeś wcześniej/nie sprawdziłeś tego, że na starcie mogłeś mu dać to 25% jak przyszedł na rozmowę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wy managerowie to jesteście #!$%@? w opór. Dać staremu pracownikowi podwyżkę, który i tak robi poniżej stawki? Noo, możemy ci dać 10% gdzie często oferta na to stanowisko jakby ktoś nowy przychodził jest o 75% wyższa. Pracownik zaczyna szukać roboty i gdzie indziej właśnie mu tyle oferują i nie chce przyjąć ŁASKAWEGO 30% - pikachuface.jpg. Kiedy wy to #!$%@? zrozumiecie zamiast być #!$%@? żydami? HA TFU
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie doceniles indywidualnie pracownika, pokazales, ze jest zwyklym rekordem w excelu. jezeli ktos jest dobry, ogarnia, to warto podejsc do takiej osoby indywidualnie. teraz zostaniesz bez niego (nie mam watpliwosci, ze gosc juz podjal decyzje i ucieka) i bedziesz sie bujal ze swiezakami, ktorzy przez dlugi czas beda sie wdrazac, beda mieli wyzsze wymagania i bedzie z nich mniejszy pozytek. Chciales przyjanuszyc, zeby sie przypodobac "górze", a ostatecznie ty dostaniesz
  • Odpowiedz
@kuncfot: @Daronk dokładnie. Facet ma nowa robote a twoja propozycje w chwili obecnej traktuje jako próbę zatrzymania go do czasu wymiany go na tańszy model, z uwagi na to że jakoby podwyżkę niby wymusił odejściem.
Z jego perspektywy to zrezygnuje teraz z roboty lepszej o te 15-20% kosztem tego że za miesiąc dwa będzie całkiem bez pracy. I będzie miał o 10% większą kase ale max przez 3 miesiące a później
  • Odpowiedz
@mirko_anonim wywalić. Jak firma sobie nie radzi po odejściu jednego pracownika to problem jest gdzie indziej i 30 procent podwyżki tego nie rozwiąże. Dowiez projekty bez tej osoby - dasz radę - a splendor szefostwa przyznaj sobie.
  • Odpowiedz
dałem mu 10% (z 12k brutto na UOP na 13200).

-> Pracownik nie przyjął tej podwyżki i dowiedziałem się, że złożył wypowiedzenie


@mirko_anonim: Nie dostał tego co chciał, znalazł inną pracę (może nawet płatną lepiej niż to czego żądał) i złożył wypowiedzenie.

Pojawiła się kolejna opcja, że nie 25% ale 30% możemy mu dać [...]

-> Jego reakcja: Nie jestem zainteresowany.


@mirko_anonim: Miał już nagraną inną pracę, może nawet podpisał
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeżeli dajesz pracownikom podwyżkę tylko wtedy, gdy naprawdę musisz, żeby ich zatrzymać, to niech się project management potem nie dziwi, że ma ludzi którzy pracują tylko tyle ile muszą żeby nie zostać zwolnieni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: A czemu się nie zgodziłeś na podwyżkę taką jak chciał? Czy to z twojego hajsu szła ta podwyżka dla niego? A może masz premię za nie danie podwyżek? Czy poprostu musiałeś pokazać że to ty rządzisz i nikt ci nie będzie mówił ile będzie zarabiać?

Nie czaje tego, przecież ty nic nie stracisz na tym że twój pracownik więcej zarobi bo to pieniądze firmy, no chyba że to firma twojego
  • Odpowiedz
ma powiedzmy tydzień czasu na zastanowienie się


@Hekun: jaki #!$%@? tydzień? Nad czym chłop miałby się niby zastanawiać? On już złożył wypowiedzenie. Podjął decyzję. Możliwe, że już podpisał umowę z inną firmą bądź poczynił inne plany.
  • Odpowiedz